אבו מאזן בנאום תקיף נגד טראמפ: "ייחרב ביתך"

אבו מאזן נגד טראמפ: "ייחרב ביתך"

יו"ר הרשות הפלסטינית התבטא בחריפות כלפי נשיא ארצות הברית, שהודיע כי יפסיק את הסיוע לפלסטינים בשל סירובם למו"מ עם ישראל. "ממתי אנחנו מסרבים?", אמר בכינוס של אש"ף
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, תקף הערב (ראשון) בחריפות את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. זאת, לאחר שקרא כי האחרון מפסיק את הסיוע לפלסטינים כי הם לא מוכנים למשא ומתן עם ישראל.

"ייחרב ביתך, ממתי אנחנו מסרבים למשא ומתן?", אמר אבו מאזן בכינוס המועצה המרכזית של אש"ף. לדבריו, הוא לא סירב להצעתו של אהוד אולמרט, משום שלא היה הסכם – כפי שכתב בעצמו בספרו ראש הממשלה לשעבר. הוא הוסיף כי "ישראל סיימה את אוסלו ולא נשאר אוסלו, ועל המועצה המרכזית של אש"ף לקבל החלטות בנושא".

אבו מאזן המשיך בקו התוקפני גם כלפי שגריר ארצות הברית בישראל. "(דיוויד) פרידמן אומר שאין כיבוש, ושיבקש ממשרד החוץ האמרקני לא להשתמש יותר במילה כיבוש. שאני איפגש איתו?! לא ניפגש איתו - לא בעמאן ולא בוושינגטון ולא בשום מקום", אמר. 

עוד אמר יו"ר הרשות, כי "יש לבחון מחדש את ההסכמים עם ישראל, לאחר שזו הביאה אותם למבוי סתום. אנו דבקים בדרך המשא-ומתן והשלום, אך לא נקבל את התכתיבים שארצות הברית רוצה לכפות עלינו ולא נסכים לתיווכה בתהליך השלום לאחר הפשע שבצעה בירושלים".


אבו מאזן הוסיף ואמר כי "נפעל בדרך ההתנגדות העממית הלא אלימה כדי להשיג את מטרותינו וזכויות עמנו. איננו חפצים במלחמה ולא קוראים לעימות צבאי עם ישראל. נמשיך להיאבק בטרור באשר הוא, זו אחריותנו. דברי אבו מאזן בפתיחת כינוס המועצה הלאומית של אשפ הערב ברמאללה".

בתחילת החודש תקף טראמפ את הרשות הפלסטינית וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי הפלסטינים מקבלים מאות מיליוני דולרים מארצות הברית, אבל אינם מוכנים לשאת ולתת עם ישראל. ״הורדנו את נושא ירושלים מעל השולחן אבל הפלסטינים אינם מוכנים לדבר על שלום. מדוע שנעביר להם תשלומים ענקיים?״, שאל טראמפ בציוץ.

הציוצים של טראמפ הגיעו כהמשך ישיר לדבריה של שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, יום קודם לכן, ולפיהם ארצות הברית לא תמשיך לממן את אונר"א (סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטים הפלסטינים) אם הפלסטינים לא ישובו לשולחן המשא ומתן.

הפופולריים