ליברמן: "לא רוצים להשמיד את עזה; צריך להביא אותם לייאוש טוטאלי"

ליברמן: "צריך להביא את חמאס לייאוש טוטאלי"

שר הביטחון התחייב בכאן רשת ב' כי כל המנהרות מרצועת עזה יושמדו עד סוף השנה: "הדבר הראשון הוא הסדר בנוגע לנעדרים. הנוסחה – שיקום תמורת פירוז"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איזנקוט וליברמן בתרגיל צבאי בדרום, בחודש שעבר
צילום: צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן קרא הבוקר (שני) להביא את חמאס ואת ארגוני הטרור ברצועת עזה "למצב של ייאוש טוטאלי וויתור על הרעיון של השמדת מדינת ישראל". בראיון לדב גיל-הר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', הצהיר ליברמן כי "הדבר הראשון בעזה הוא הסדר בנוגע לשבויים והנעדרים. בלי זה, אי אפשר להתקדם לשום מקום".

האזינו לראיון עם ליברמן ב"הבוקר הזה":

"אנחנו פועלים במרץ כדי לחסל את מנהרות הטרור", אמר ליברמן בעקבות השמדת המנהרה בין רצועת עזה לחצי האי סיני. "עד סוף השנה הזו נחסל את כל המנהרות ונשלים את הקמת המכשול. לצערי, ראינו לאן הולכים חומרי הבנייה". לדבריו, "מי שהביא את רצועת עזה למצב הומניטרי בלתי אפשרי הוא חמאס. זו אחריות שלו. אסור להיכנס למצב הרוח הזה שאנחנו כל הזמן אשמים, זה מטורף".

שר הביטחון הוסיף: "על כל פצמ"ר שנורה אנחנו מקזזים לחמאס יכולות קריטיות. צריך להוביל אותם למצב של ייאוש טוטאלי וויתור על הרעיון של השמדת מדינת ישראל. הנוסחה תהיה שיקום תמורת פירוז, כמו קיר הברזל. חמאס משקיע ברקטות ובמנהרות במקום במים ובבריאות".

ליברמן דחה פעם נוספת את היוזמה להקמת אי ברצועה: "לא מוסרי כרגע לדבר על השקעות בעזה. כל עוד הם לא מוכנים להתפשר על כלום, אנחנו לא נדבר על השקעה ועל הקמת נמל ימי שם. זו גישה תבוסתנית, מוטעית וללא שום אופק".

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) התראיינה אף היא ב"הבוקר הזה" והשמיעה ביקורת נגד מדיניות הממשלה כלפי רצועת עזה. "מגיעות לצה"ל מחמאות על מה שהוא עושה", אמרה לבני בתגובה להשמדת המנהרה, "אך ממשלת ישראל ראויה לביקורת על כך שאין לה שום אסטרטגיה בנוגע למה שקורה שם".

"אני קידמתי את הקמת המכשול בגבול הרצועה במהלך צוק איתן, על מנת שלא נצטרך לשלוח כוחות לשטח. המכשול יחסוך בעתיד בחיי אדם, אבל השאלה היא - מה ישראל רוצה שיקרה ברצועת עזה? כרגע אין שום אסטרטגיה". לדבריה, "אונר"א ארגון בעייתי, אך הקיצוץ בתקציבו יוצר בעזה משבר הומניטרי".

הפופולריים