בעקבות עתירת משפחת גולדין: נאסרה כניסת משפחות אנשי חמאס לישראל

ישראל תאסור על כניסת משפחות אנשי חמאס מעזה
בתשובתה לבג"ץ טענה המדינה, כי החלטות הקבינט לא יושמו במלואן ותוקנו בעקבות העתירה. משפחתו של סגן הדר גולדין, שגופתו מוחזקת בעזה: "צעד קטן במשימה הגדולה להחזרת הדר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפחת גולדין
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הממשלה הורתה על הפסקת הכניסות ההומניטריות של אנשי חמאס ובני משפחותיהם מעזה לישראל. זאת, בעקבות החלטת בג"ץ שפורסמה היום (שני) בתשובה לעתירה שהגישה משפחתו של סגן הדר גולדין, שנהרג ונחטף במבצע בצוק איתן ומוחזק בידי חמאס בעזה.

בתשובתה לבג"ץ מודה הממשלה, כי המועצה לביטחון לאומי קבעה שהחלטות הקבינט המדיני-ביטחוני שהתקבלו לפני כשנה - לא יושמו במלואן. מאז הגשת העתירה על ידי משפחת גולדין, חידדה הממשלה את הנהלים והורתה למתאם פעולות הממשלה בשטחים להפסיק לחלוטין את הכניסות ההומניטריות של אנשי חמאס ובני משפחותיהם מעזה לישראל.

״החלטות הקבינט בסוגיית הכניסות לישראל לצרכים הומניטריים יושמה עד לאחרונה באופן חלקי בלבד", נכתב בתשובת המדינה, "זאת משום שנמצא כי לא היו בידי מתאם פעולות הממשלה בשטחים - האמון על מתן היתרי כניסה מעזה לישראל - נתונים בדבר זהות כלל אנשי חמאס ובני משפחותיהם המוכרים לגורמי הביטחון וביכולתו של מתאם פעולות הממשלה בשטחים היה למנוע רק כניסה של קבוצה חלקית של אנשי חמאס ובני משפחותיהם שהיו מוכרים במערכותיו״.

עוד הוסיפה המדינה בתשובתה כי "ראש המועצה לביטחון לאומי קבע כי הפרשנות המחייבת באשר להחלטת הקבינט מעתה ואילך היא, כי החלטת הקבינט חלה ככתבה וכלשונה על גורמים אשר על פי נתוני גורמי הביטחון משויכים לארגון חמאס, וכן על כל מי שנמנה על קרוביו מדרגה ראשונה של אדם המשויך לארגון חמאס, והכל בהתאם למגבלות המשפטיות בעניין זה״.

את העתירה לבג"ץ הגישו בשם משפחת גולדין עו״ד עודד סבוראי, פרופסור אביעד הכהן והקליניקות המשפטיות במכללת שערי משפט. העתירה עוסקת גם בדרישה להורות על הפסקה מוחלטת של ביקורי משפחות אסירי חמאס בבתי הכלא בישראל ובעצירת שחרור גופות מחבלי חמאס ומזוהי חמאס לקבורה.

בתגובה לתשובת המדינה, ציינה משפחת גולדין כי "זהו צעד קטן במשימה הגדולה שלנו להשיב את הדר, שהיה גיבור ישראל ונפל במערכת צוק איתן. אין לנו רצון לנצח את ממשלת ישראל בבתי משפט. אנו מעוניינים בהשגת הניצחון על ארגון הטרור חמאס והשבתם של הדר ואורון הביתה״

עו״ד עודד סבורא מסר כי ״חבל שממשלת ישראל נזקקה לעתירה של משפחת גולדין לבג״צ כדי להבחין בכך שהחלטות הקבינט אינן מתקיימות. אנו מצפים מהממשלה לתת הוראה מחייבת לקיים את ההחלטות גם בנושא ביקורי האסירים והחזרת גופות המחבלים״.

הפופולריים