אמסלם: "חוק המרכולים לא ישנה, אף פיצוצייה לא תיסגר"

יו"ר הקואליציה אמסלם: "חוק המרכולים לא ייאכף"

בראיון לכאן רשת ב' ביטל יו"ר הקואליציה את דברי ח"כ גפני שאמר כי פקחים גויים יאכפו את החוק. עוד אמר אמסלם כי הוא לא נהנה בתפקידו הנוכחי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הקואליציה דוד אמסלם
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) אמר היום (שלישי) בראיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' כי חוק המרכולים לא ייאכף ולא ישנה דבר בשטח. "החוק הזה לא ישנה שום דבר בפועל, ואף פיצוצייה לא תיסגר", אמר אמסלם.

את הדברים אמר אמסלם לאחר שאמש פורסמה בחברת החדשות הקלטה של ח"כ משה גפני (יהדות התורה), בה הוא נשמע אומר כי יש קידום חקיקה לשמירת השבת במרחב הציבורי. לפי הדברים הנשמעים בהקלטה, התכנון הוא כי חוק המרכולים ייאכף על ידי פקחים לא יהודים.

בתגובה לכך אמר ח"כ אמסלם כי גפני דיבר עם פעילים והגזים בדבריו. יו"ר הקואליציה הוסיף כי "צריך לקחת הדברים בפרופורציה. מה שהשר דרעי אמר - על כך שהחוק לא ייאכף, זו האמת".

עוד אמר אמסלם בראיון כי הוא לא נהנה בתפקיד יו"ר הקואליציה, שם החליף את ח"כ דוד ביטן שפרש בגלל החקירות נגדו. "זה פחות מתאים לאופי שלי", אמר אמסלם. "אני לא בחרתי בתפקיד הזה, אלא הסכמתי לבקשתו של ראש הממשלה נתניהו. יותר עניין אותי מה שעשיתי בוועדת הפנים.

"בשמאל מכנים אותי כוחני כי אני מקדם חוקים שהם לא אוהבים. מעולם לא השתמשתי באף אמצעי בשביל להשתיק אנשים. תפקידו של יו"ר הקואליציה הוא לדאוג שהקואליציה תתפקד וזה מה שאני עושה".

אמש פורסם בכאן 11 כי הקואליציה הסכימה שלא לקדם הצעות חוק נפיצות עד סוף המושב. את הסיכום קידם אמסלם, במטרה להבטיח שקט קואליציוני בחודשים הבאים, ובפרט את אישור התקציב לשנת 2019. על כך אמר היום יו"ר הקואליציה כי "היו מספר חוקים שאמנם היו חוקים טובים למדינה, אבל יצרו הרבה רעשים ופערים בקואליציה. לכן ביקשתי לא להעלות עוד חוקים כאלו כרגע".

על ההקלטות של בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו אמר יו"ר הקואליציה כי "ילד שיוצא למועדונים עם חברים שלו זה לא משנה. הנושא של האירוע הוא מי הקליט אותם ולמה". 

הפופולריים