ליברמן נגד התבטאויות הרבנים על צה"ל: "דברים חשוכים שפוגעים בביטחון"

ליברמן: דברי הרבנים נגד צה"ל - פגיעה בביטחון

שר הביטחון תקף את הרבנים שלמה אבינר ושמואל אליהו, שהתבטאו נגד שירות צבאי מעורב של נשים וגברים, כשאליהו אף קרא לפטר את הרמטכ"ל. "צה"ל - של כולנו, נשים וגברים כאחד", הבהיר ליברמן. נתניהו: "לא רק שלא אגנה את הרמטכ"ל, אני משבח אותו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון, אביגדור ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, תקף היום (רביעי) את דבריהם של שניים מהרבנים החשובים בציונות הדתית, שלמה אבינר ושמואל אליהו, שיצאו נגד גיוס נשים לצה"ל. אליהו אף קרא לפטר את הרמטכ"ל גדי איזנקוט.

"דבריהם החשוכים פוגעים בביטחון המדינה ובחוסן הלאומי, ואני מפציר בהם לחזור בהם ולהימנע בעתיד מהתבטאויות דומות", כתב ליברמן בחשבון הטוויטר שלו. שר הביטחון הוסיף כי הוא "מגנה בתוקף  את דבריהם הבוטים של הרבנים שמואל אליהו ושלמה אבינר.  צה״ל הוא הצבא של כולנו, נשים וגברים כאחד ואף רב מכובד ככל שיהיה לא ישנה את זה".


ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לנושא כשבירך על המינוי של מפקדת טייסת תעופה לראשונה בחיל האוויר. "גאה על כך שיש לנו מפקדת ראשונה של טייסת תעופה", אמר נתניהו. "לא רק שאני לא אגנה את הרמטכ"ל, אני משבח אותו ואת מפקד חיל האוויר. מצפה לעוד מינויים כאלה".

גם שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, תקף את שני הרבנים ואמר כי "אל מול רוחות השיסוי, השנאה והפלגנות, הפוגעות באחדות ישראל, ניצב הרמטכ״ל ועמו צה״ל כולו, כחומה ערכית ומוסרית בצורה, המאפשרת שירות ומחברת בהצלחה מרשימה, יותר ויותר מבנותינו ובנינו, למשימות גלויות וחשאיות למען ביטחון ישראל. הזדעזעתי למשמע הקריאה ההזויה לפטר את הרמטכ״ל. זו העת לחזק את צה״ל והעומד בראשו ולהוקיע את הקריאות החשוכות שנשמעו ביממה האחרונה".

בנט: "דוחה את הקריאה החצופה לפטר את הרמטכ"ל"

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, גינה אף הוא את הקריאה לפיטורי הרמטכ"ל ולסירוב גיוס: "אני דוחה לחלוטין כל קריאה שלא להתגייס לצה״ל, ואת הקריאה החצופה לפטר את הרמטכ״ל. קריאות אלו נובעות מחרדה כנה, אך שגויה, של קבוצות מסוימות כאילו צה״ל החליט לאמץ אג׳נדה פמניסיטית-ליברלית-רדיקלית על חשבון מבצעיות וניצחון במלחמה. אני בוטח בצה״ל, במפקדיו וברמטכ״ל ואני דוחה מכל וכל קריאה מכל סוג לסרב להתגייס. צה״ל הוא של כולנו, אך הוא איננו תכנית כבקשתך".


הבוקר אמר הרב שמואל אליהו בראיון בגלי צה"ל כי "הצבא נכנס לאג'נדה פמיניסטית מטורפת. לא יודע מה נכנס לאיזנקוט בראש. שרי הממשלה וראש הממשלה צריכים להגיד לאיזנקוט 'תחזיר את המפתחות ולך הביתה'. אחרי הדוח של הירידה במוטיבציה, היית צריך לארוז. יותר מדי דברים עשית כדי להוריד את המוטיבציה, במיוחד המלחמה בחיילים הדתיים. אני קורא לראש הממשלה להגיד לאיזנקוט: לך הביתה".

אבינר: "אין עושים מצוות צבא על ידי עבירה"

אליהו דיבר בהמשך לדבריו של הרב שלמה אבינר, שפורסמו אתמול במדור השו"ת של אתר כיפה. "עד שלא תהיה הפרדה מוחלטת בין גברים לנשים בצה"ל - אסור להתגייס", כתב אבינר בתגובה לשאלה של תלמיד ישיבה.

"מצווה גדולה ללכת לצבא, ויחד עם זה, לקיים את הוראת התורה שיש לגברים ונשים להתרחק מאוד מאוד", הסביר אבינר. "צריך לבקש יחידה בה אין נשים, כגון יחידות קרביות ממש, או יחידות של חרדים". לאחר שהשואל אמר לו כי הצבא אינו מחויב לקלוט חיילים לא חרדים לגדודים החרדיים, השיב אבינר: "אם זה כך, אז לצערנו, בינתיים אין ללכת לצבא. או יחידה נפרדת - או לא להתגייס בינתיים. אין עושים מצוות צבא על ידי עבירה".


סמוטריץ': "מינוי מפקדת הטייסת - פגיעה בהבחנות הקב"ה"

הבוקר התייחס חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) בראיון בכאן רשת ב' למינוי של מפקדת הטייסת הראשונה בתולדות צה"ל, ותקף את המהלך. "זהו ניסיון לפגוע בהבחנות של הקדוש ברוך הוא", אמר סמוטריץ'. "יש מקצועות ותפקידים שמתאימים לגברים, ויש מקצועות שמתאימים לנשים. כך הקדוש ברוך הוא ברא את העולם, כך טוב לעולם".

חבר הכנסת המשיך: "אוי ואבוי אם כל הנשים יהפכו לגברים והגברים יהפכו לנשים. העולם חייב את הדמויות הגבריות ואת הדמויות הנשיות. כל מי שמנסה לטשטש את ההבחנות הכל כך פשוטות וטבעיות האלו - עושה עוול לעצמו ולעולם".

בתגובה, אמרה ח״כ שרן השכל (הליכוד) כי "דבריו של ח״כ סמוטריץ׳ נובעים מפחד ואין להם מקום בסדר היום. מגדר אינו מגדיר מקצועיות ונחישות. הלוחמות שלנו, יהפכו בעתיד לצמרת הפיקודית של צה״ל בזכות ולא בחסד. כלוחמת קרבית מג״ב, פרצתי את הגבולות וגישרתי על פערים פיזיים בין נשים לגברים, גם כשרבים לא האמינו שזה אפשרי. מטרתו של צה״ל לנצח ותרומתן של נשים הופכת יותר יותר להכרחית בהשגתה".

הפופולריים