דיווח בארה"ב: השגרירות האמריקנית תעבור לירושלים ב-2019

"שגרירות ארה"ב תעבור לירושלים כבר בשנה הבאה"

במחלקת המדינה עובדים על תוכנית להפיכת הקונסוליה בירושלים למתחם צנוע עבור השגרירות, כך לפי ה"ניו יורק טיימס"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ורה"מ בנימין נתניהו
צילום: צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

בכירים אמריקנים טוענים כי ממשל טראמפ פועל מהר מהמצופה כדי להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים כבר ב-2019, כך דווח הלילה (שישי) ב"ניו יורק טיימס". לפי הדיווח, במחלקת המדינה  יש תוכנית להפוך את הקונסוליה האמריקנית בירושלים, הממוקמת בשכונת ארנונה בעיר, למתחם צנוע עבור השגרירות. כך יתאפשר לצמצמם בעלויות העברת השגרירות, והשגריר דיוויד פרידמן וצוותו יוכלו לעבור לירושלים כבר בשנה הבאה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר השבוע במהלך ביקורו בהודו כי "ההערכה שלי היא שהשגרירות תעבור הרבה יותר מהר ממה שאנחנו חושבים. בטווח של שנה - זו הערכה מוצקה שלי". עם זאת, יממה לאחר דברי נתניהו, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ דחה את הדברים.

בראיון לסוכנות רויטרס אמר טראמפ על דברי נתניהו: "עד סוף השנה? אנחנו מדברים על תרחישים שונים - אני מתכוון כמובן שזה יהיה על בסיס זמני. אנחנו לא באמת חושבים על זה. זה לא".

טראמפ התייחס בראיון להנחייה שהעביר למחלקת המדינה לפעול להעברת את השגרירות לירושלים, במסגרת הכרזתו בדצמבר על הכרה בה כבירת ישראל. לדבריוף זו תהיה "שגרירות יפה, אבל לא כזו שעולה 1.2 מיליארד דולר". זאת, בהתייחסו לביקורת על עלות שגרירות ארה"ב החדשה בלונדון, בעקבותיה ביטל ביקור בבריטניה.

שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון, אמר בחודש שעבר כי העברת השגרירות "כנראה תתבצע בתוך שלוש שנים, וגם זה די שאפתני". יחד עם ההכרזה על ההכרה בירושלים, טראמפ עצמו חתם על הצו הדוחה את העברת השגרירות בחצי שנה. בממשל ציינו כי פרק הזמן הארוך דרוש למציאת האתר עבור השגרירות והסדרי האבטחה שלו, וכן גם הסדרת דיור לצוות הדיפלומטי של השגרירות.

הפופולריים