בנט על ליברמן: "ביקורו באשדוד בשבת - פרובוקציה"

בנט על ליברמן: ביקורו באשדוד בשבת - פרובוקציה

שר החינוך תקף בראיון לכאן רשת ב' את עמיתו לממשלה בנושא השבת: "יש פוליטיקאים שיכולים לפלג את העם ולקושש קולות תוך כדי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החינוך, נפתלי בנט
צילום: צילום: אי-פי

שר החינוך, נפתלי בנט, תקף הבוקר (שני) בראיון לכאן רשת ב' את שר הביטחון אביגדור ליברמן בנושא השבת. יו"ר הבית היהודי האשים את יו"ר ישראל ביתנו בפילוג העם ובקישוש קולות.

בהתייחסו להגעה ההפגנתית של ליברמן למתחם המסחר באשדוד בשבת, אמר בנט בתוכנית "קלמן ליברמן" כי "זו לא התנהגות ממלכתית, אלא פרובוקציה. מה זה תורם? את מי זה מקרב? אנחנו צריכים עוד מלחמות דת? יש פוליטיקאים שיכולים לפלג את העם ולקושש קולות תוך כדי. הרצון לחולל מהומות יש מאין הוא לא לעניין".

על הפרסום לפיו אסר שר הביטחון על הרב הצבאי הראשי להיפגש עם הראשון לציון הרב יצחק יוסף בעקבות אמירותיו, אמר שר החינוך כי "צה"ל היום הרבה יותר קשוב ומכיל את כל חלקי החברה. הדרך היא לא בחרמות אלא בהדדיות. אני גאה בעמדותיי אבל לא צריך לתקוע אצבע בעין לצד השני".

יו"ר הבית היהודי דיבר גם על הגעתו של סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, לביקור בישראל. "הוא נוצרי אדוק שרואה בנו את עם התנ"ך וארץ התנ"ך, ואוהב את ישראל אהבה אמיתית ואדוקה שאינה תלויה בדבר. נכון, הוא השמרן האולטמטיבי בארה"ב, אבל אני מסתכל על זה בתפישה הצרה של מדינת ישראל, כי זה מה שמעניין אותי - הוא ידיד אמת של ישראל".

בנט גינה את החלטת הרשימה המשותפת להחרים את נאום פנס במליאת הכנסת ואמר כי "הרשימה המשותפת לא היתה צריכה להחרים את נאום פנס, אבל זו זכותם. הציבור הערבי בישראל מיוצג על ידי ח"כים שנושאים רק את הדגל הפלסטיני. כשאני יצאתי בזמן נאום יו"ר הפרלמנט האירופי זה היה בגלל תוכן הדברים הקונקרטי שהוא אמר במליאה".

בשבת האחרונה הגיע השר ליברמן לסיור במרכז הקניות "ביג" באשדוד, שהעירייה מבקשת למנוע את פעילותו בשבת. הוא אמר כי בגלל חוק המרכולים, הפכה אשדוד למפולגת והאווירה בה עכורה. עוד אמר כי טעות לחשוב שחוק המרכולים חסר משמעות, והוסיף כי החרדים מנסים להפיל את הממשלה בכוח, ולגרור את המדינה לבחירות.

בתגובה לביקור המתוקשר של יו"ר ישראל ביתנו, תקף אותו שר הפנים, אריה דרעי, ואמר למקורביו כי "אני עם אביגדור ליברמן גמרתי. הוא דרס את השבת ברגל גסה וזו חציית כל קו". הוא הוסיף כי "אפילו לפיד האב, מגדולי שונאי הדת, לא העז לעשות. יש דברים שהם מעבר לכל ידידות אישית".

הפופולריים