אילטוב לכאן רשת ב': "גידי גוב - סמל של הישראליות המכוערת והגזענית"

ח"כ אילטוב: "גידי גוב - סמל לישראליות גזענית"

סערת גידי גוב מסרבת לשקוע. ח"כ מישראל ביתנו תקף את הזמר, לאחר שבתגובה מצד דף הפייסובק שלו נכתב כי ישראל ביתנו היא "מפלגה של פאשיסטים". גוב: "לא אני, מתנצל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ רוברט אילטוב
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) אמר הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב' כי הזמר גידי גוב הוא סמל לישראליות מכוערת וגזענית. דבריו של אילטוב מגיעים בעקבות תגובה שפרסם דף הפייסבוק המסחרי של גוב בעמוד הפייסבוק של צעירי ישראל ביתנו, בה נכתב כי "ישראל ביתנו היא מפלגה פאשיסטית".

"גידי גוב הוא לא אדם פשוט. הוא אדם שהוא סמל של הישראליות - והסתבר שזה סמל של הישראליות המכוערת, הגזנעית, ששונאת מישהו אחר, שיש לו קצת מבטא", אמר אילטוב. הוא הוסיף כי גוב "הבין את הטעות, בכאילו, והתנצל. ואז חזר על המתקפה שאנחנו מפלגה פאשיסטית".

לדברי ח"כ מישראל ביתנו, דבריו של גוב נאמרו "בגלל שיש לנו את המבטא ובגלל שחלקנו עלינו לישראל ממניעים ציוניים. אני חושב שאנחנו לא יכולים לעבור על זה בשקט ולסדר היום".

אילטוב הוסיף כי "לא יכול להיות שאדם שהוא מקובל בחברה הישראלית יתבטא בצורה כזו בוטה ומכוערת. אנחנו לא נגד ביקורת, אלא נגד גזענות. אנו נפעל בהתאם בכל הדרכים והכלים שיש לנו".

ח"כ רועי פולקמן (כולנו) הגיב בטוויטר להתבטאות של אילטוב בכאן רשת ב' ואמר כי "ממפלגה שכל שבוע עושה קמפיין שיסוי (על ערבים וחרדים בחודש האחרון) די להתקרבנות. גידי גוב אמן גדול ואדם נפלא, עשה בדיחה לא מוצלחת והתנצל. לא הכל לגיטימי בשביל לקושש קולות".


הלילה כינה דף הפייסבוק המסחרי של גוב את ישראל ביתנו ״מפלגה של פאשיסטים״, בתגובה לפוסט של צעירי המפלגה בפייסבוק, והוסיף כי הצעירים הם שטופי מוח. מטעמו של גוב נמסר כי "התגובה שבה מדובר לא נכתבה בידי גידי גוב ולא בידיעתו".

עוד נכתב בתגובה כי "מפעיל הדף המסחרי של גידי ראה שהדף תוייג בידי ישראל ביתנו וביקש להגיב על כך אישית. גידי כלל לא היה מודע לכך. תגובתו הופיעה בטעות מטעם הדף. מייד כשהתגלה הדבר התגובה נמחקה". מטעמו של גוב הוצגו צילומי מסך המוכיחים שהתגובה נכתבה על ידי המתפעל ולא על ידו.

אתמול פנתה ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד גוב. זאת, לאחר רשומה שכתב גוב בדף הפייסבוק שלו, שבה אמר על שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "קשה לשמוע מישהו עם מבטא רוסי, עולה חדש, קורא ליהונתן גפן עוכר ישראל".

דבריו של גוב נכתבו בעקבות ההשוואה שערך הזמר והמשורר יהונתן גפן בין עהאד תמימי, לאנה פרנק וחנה סנש. במקביל, ח"כ עודד פורר, גם הוא מישראל ביתנו, לרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו וביקש להשעות את גוב משידוריו ברדיו.

הפופולריים