אבו מאזן: ארה"ב הרחיקה את עצמה מתפקיד המתווך בסכסוך

אבו מאזן: ארה"ב לא תוכל לתווך בסכסוך
בכינוס של מדינות האיחוד האפריקני באדיס אבבה, אמר יו"ר הרשות כי ההנהגה הפלסטינית דבקה בשלום ומחפשת מנגנון בינלאומי רב-צדדי תחת חסות האו"ם לתהליך השלום ולסיום הכיבוש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן בנאום
צילום: צילום: אי-פי

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר היום (ראשון) כי ההנהגה הפלסטינית דבקה בשלום ובחרה בחלופה זו, אך ארצות הברית הרחיקה עצמה מתפקיד המתווך. על כן, לדבריו, לא תוכל להציע פתרון צודק והוגן לסכסוך.

אבו מאזן נשא דברים בכינוס של מדינות האיחוד האפריקני בבירת אתיופיה, אדיס אבבה. הוא ציין כי הרשות הפלסטינית מחפשת מנגנון בינלאומי רב צדדי תחת חסות האו"ם לתהליך השלום ולסיום הכיבוש והזמין את הנוכחים בכינוס להשתתף במאמצים אלה.

"אנו רוצים שירושלים תהיה פתוחה לשלוש הדתות: למוסלמים לנוצרים וליהודים", אמר יו"ר הרשות. "זה ייתן הזדמנות לישראלים ולפלסטינים לחיות בביטחון ובשכנות טובה. אופייה וזהותה של ירושלים נתונים בסכנה ואנו מגנים את הניסיונות לפגוע בה". אבו מאזן אמר גם לבאי הכינוס, כי פלסטין ומדינות אפריקה חולקות היסטוריה משותפת וכי העם הפלסטיני נתון למזימה קולוניאליסטית. 

בשבוע שעבר תקף בכיר הרשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, את האיום של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להפסיק את המימון לרשות אם זו לא תשוב לשולחן המשא ומתן. "טראמפ דוחף את המזרח התיכון לכאוס, קיצוניות ואלימות", האשים עריקאת בראיון לטלוויזיה הפלסטינית. לדבריו, "הרחקת ירושלים מהשולחן פירושה למעשה הרחקת תהליך השלום מהשולחן".

בכיר פלסטיני נוסף אמר לחדשות הערב בכאן 11 כי הפסקת הסיוע האמריקני תפגע ביכולת של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים להיאבק בטרור. "ישראל לא צריכה לשמוח מזה", אמר הבכיר על האיום של טראמפ, "היא תהיה הראשונה שתיפגע מערעור המצב הביטחוני".

הפופולריים