גרינבלט בעוטף עזה: "קורא לחמאס לשחרר את השבויים הישראלים"

גרינבלט: קורא לחמאס לשחרר את השבויים הישראלים

השליח האמריקני למזה"ת ערך סיור בעוטף עזה עם מתאם פעולות הממשלה בשטחים ואמר כי הוא "זועם" על חמאס: "ממשיך לנצל את תושבי עזה ולאיים על היציבות באזור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ייסון גרינבלט בסיור בעוטף עזה, היום
צילום: צילום: דייויד אזגורי, פלאש 90

שליחו של נשיא ארצות הברית למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, אמר הערב (ראשון) כי הוא "זועם" על חמאס וקרא לארגון הטרור לשחרר את גופותיהם של החיילים הישראלים ואת האזרחים הישראלים הנמצאים בידיו. את הדברים אמר גרינבלט לאחר סיור שערך היום בעוטף עזה.

"ביקרתי באזור שמסביב לרצועת עזה וקיבלתי תדריך ביטחוני מקיף", פתח הבכיר האמריקני. "אני זועם על כך שחמאס ממשיך בפעילות הטרור לרבות חפירת מנהרות. פעולות כאלה מראות שחמאס ממשיך לנצל את תושבי עזה ולאיים על היציבות באזור", אמר. גרינבלט המליץ "לכל המדינות והמוסדות שתורמים לעזה להשתתף בסיור כמו זה שבו הייתי היום. עלינו לעבוד ביחד כדי לסייע לתושבי עזה ולשפר את הביטחון של ישראל ומצרים".

השליח האמריקני אמר כי הוא "קורא שוב לחמאס להחזיר את החיילים הישראלים הדר גולדין ואורון שאול. אני גם קורא לחמאס לשחרר את האזרחים הישראלים אברהם מנגיסטו, הישאם אל סייד וחומה איברהים אבו גאנימה. זה נושא הומניטארי ועל חמאס לשחרר את השבויים".


בתגובה לדברי גריבנלט, גינו בחמאס את ההתבטאויות והגדירו אותן "עוינות". לטענת הארגון "דבריו נועדו לכסות על פשעי הכיבוש ועל תפקיד הממשל האמריקני העומד מאחורי האלימות והטרור של ישראל נגד רצועת עזה".

היום ערך מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, ביקור בעוטף עזה עם גרינבלט. בביקור עמדו השניים מקרוב על חשיפת המנהרות החדשות שחדרו לשטח ישראל ועל הסוגיות ההומניטאריות. במהלך הסיור כתב גרינבלט בחשבון הטוויטר שלו כי "חמאס מבזבז מדקאים על מנהרות ורקטות כדי לתקוף את ישראל, במקום לעזור לאנשי עזה".

בעמוד הפייסבוק בערבית של מתאם פעולות הממשלה בשטחים אמר אלוף מרדכי כי "המצב הקשה ברצועת עזה הוא תוצאה של המדיניות שמוביל ארגון הטרור חמאס, שבמקום להשקיע באוכלוסיה, משקיע במנהרות המוות ובייצור אמצעי לחימה. כמו כן, זו היא תוצאה של מדיניות הרשות הפלסטינית שאינה משקיעה דיו ברצועה ומטילה סנקציות על התושבים בה. אני מקווה שהקהילה הבינ״ל והפלסטינים מבינים זאת".

הפופולריים