נתניהו יצא לרוסיה: "איראן מנסה להפוך את לבנון לאתר טילים אחד גדול"

נתניהו: איראן מנסה להפוך את לבנון לאתר טילים

ראש הממשלה ייפגש עם פוטין, כשלנסיעה מצטרפים השר זאב אלקין וראש אמ"ן הרצי הלוי. "אדון בניסיונות הבלתי פוסקים של איראן להתבסס צבאית בסוריה - דבר שאנחנו מתנגדים לו ופועלים נגדו", אמר נתניהו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו
צילום: צילום: משה מילנר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא הבוקר (שני) לביקור מדיני במוסקבה, שם ייפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. טרם המראתו אמר נתניהו כי ידון עם הנשיא הרוסי בהתבססות איראן בסוריה והשפעתה הגוברת בלבנון.

"אדון עם פוטין על הנסיון האיראני להפוך את לבנון לאתר טילים אחד גדול - אתר טילים מדויקים נגד מדינת ישראל, דבר שאיננו מוכנים לסבול. לא נקבל זאת", אמר ראש הממשלה לפני כניסתו למטוס. על פגישותיו התכופות יחסית עם פוטין, אמר נתניהו: "אנו נפגשים מעת לעת, כדי לדון על התיאום בין כוחות צה"ל לצבא רוסיה. עד היום זה הצליח, וחשוב שזה יצליח".

ראש הממשלה הוסיף כי יעסוק עם נשיא רוסיה גם באיום האיראני בסוריה. "אדון בניסיונות הבלתי פוסקים של איראן להתבסס צבאית בסוריה - דבר שאנחנו מתנגדים לו בתוקף וגם פועלים נגדו", הבהיר נתניהו.


על פי לוח הזמנים המתוכנן, נתניהו צפוי לפגוש את פוטין בשעה 14:00, והשניים יישאו הצהרות קצרות לתקשורת. שעה לאחר מכן ייערך טקס לציון יום השואה הבינלאומי, וב-16:00 תתקיים פגישה מורחבת של צוותים משני הצדדים.

אל נתניהו מצטרפים בביקור השר להגנת הסביבה ולנושאי ירושלים, זאב אלקין, וראש אמ"ן האלוף הרצי הלוי. הלוי נקרא רק אמש להצטרף לנסיעת ראש הממשלה, שאליה יצא במקום ראש המוסד יוסי כהן. הסיבה לשינוי נעוצה ברצון של נתניהו להתמקד בתיאום הצבאי בין צה"ל לצבא רוסיה. ראש המוסד כהן היה בביקורים קודמים ברוסיה, ונמצא בקשר עם מקביליו.

הפופולריים