בהלול פירשן, חזן זכה: אליפות השש-בש הראשונה בכנסת

בהלול פירשן, חזן זכה: טורניר שש-בש בכנסת

הח"כ מהליכוד ניצח בטורניר הראשון מסוגו במשכן, שמטרתו שיתוף פעולה ספורטיבי בין הקואליציה והאופוזיציה. ח"כ בהלול חזר לימיו כפרשן ספורט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גמר טורניר השש בש בכנסת
צילום:

בכנסת התקיים היום (שלישי) בפעם הראשונה בתולדות המשכן טורניר שש-בש, שבמהלכו התמודדו חברי וחברות כנסת מסיעות שונות אלה מול אלה. את האירוע יזמו חברי הכנסת זוהיר בהלול (המחנה הציוני) ויושב ראש הקואליציה, דוד אמסלם (הליכוד), בשיתוף עם חברי עמותת 'כולנא ירושלים'.

'כולנא ירושלים' היא עמותה של ערבים ויהודים ממזרח ומערב הבירה, אשר פועלים למפגשים משותפים בין תושבי העיר ולשיפור המצב בשכונות מזרח העיר. ח"כ זוהיר בהלול גם שידר ופירשן את האירוע כשהוא עובר בין שולחנות המשחק.

קודם לתחילת הטורניר, התראיין בהלול לכאן רשת ב' וסיפר בחיוך כי המתח לקראת הטורניר הגיע לשיא. "קיימות דריכות וערנות לקראת אחת מאבני הדרך של כנסת ישראל", אמר בהלול. הוא סיפר כי עמותת 'כולנא ירושלים' קיימה עד כה בבירה 18 תחרויות של שש-בש בהשתתפות יהודים וערבים תושבי העיר והוא מבקש להביא את הרעיון אל בין כותלי הכנסת. "אני מנסה לייצר על פי ערכיי משהו שונה, כך שאם קיימת תהום אידיאולוגית היא לא צריכה להיות בפן הבין אישי. אני מנסה לייצר אקלים אחר".

בטורניר זכה בסופו של דבר ח"כ אורן חזן (הליכוד), שגבר בגמר על ח"כ עמר בר לב (המחנה הציוני) והניף גביע מוזהב בצורת פינג'אן. בדרך הדיח חזן גם את חברו לסיעה דוד אמסלם. את הטורניר פתחו יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, ושר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ, במשחק שבו הייתה ידו של יושב ראש הכנסת על העליונה. בהתמודדויות בולטות נוספות נפגשו ח"כ מירב בן ארי (כולנו) וח"כ מוסי רז (מרצ) ומנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' ששיחק נגד לאה פדידה (המחנה הציוני).


הפופולריים