נתניהו זימן את שגרירת אירלנד לשיחה בעקבות חקיקת החרם על ההתנחלויות

עקב החקיקה: שגרירת אירלנד זומנה לשיחת הבהרה

ראש הממשלה גינה את הצעת החוק האירית שתאסור לייבא מוצרים מהשטחים: "כל מטרתה לתמוך ב-BDS". ח"כים ושגריר לשעבר פנו לסנאט האירי: להפריד בין ישראל להתנחלויות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בניין הפרלמנט האירי
צילום: צילום: אי-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה היום (שלישי) לזמן את שגרירת אירלנד בישראל אליסון קלי לשיחת נזיפה במשרד החוץ,  בעקבות יוזמת החקיקה במדינה לאסור על ייבוא ומכירה של מוצרים שמקורם בהתנחלויות. בהודעה מטעם לשכתו של נתניהו נמסר כי הוא מגנה בתוקף את יוזמת החקיקה האירית, "שכל מטרתה היא תמיכה בתנועת ה-BDS ופגיעה במדינת ישראל".

מוקדם יותר היום, אישי ציבור ישראלים פרסמו מכתב הקורא לחברי הסנאט האירי לתמוך בחוק שיפריד בין ישראל להתנחלויות. המכתב פורסם בעיתון Irish Times, לקראת דיון בדבלין בנוגע לאיסור ייבוא ומכירת מוצרים או שירותים מהתנחלויות. בין החותמים על המכתב נמצאים חברי הכנסת לשעבר אברום בורג, נעמי חזן, יעל דיין ואורי אבנרי. בנוסף גם השגריר לשעבר אילן ברוך והצלם אלכס ליבק הוסיפו את חתימתם.


החותמים קראו לאירלנד "לסייע בכל חקיקה בהבחנה בין ישראל לבין ההתנחלויות בשטחים בגדה המערבית ובמזרח ירושלים", נכתב. "אנו משוכנעים שהכיבוש המתמשך הוא בלתי אפשרי מבחינה מוסרית ואסטרטגית, מזיק לשלום ומהווה איום על ביטחונה של ישראל.

"כאנשים שאכפת להם מאוד מעתידה של ישראל והחיים לצד שכנינו בשלום, אנחנו מפצירים בכם לאשר את הצעת החוק", קראו החותמים בסיום.

מדובר בהצעת חוק שכותרתה "חוק הפיקוח על הפעילות הכלכלית בשטחים הכבושים", שאמורה לעלות היום לדיון בסנאט באירלנד. לפי הצעת החוק, אנשים או חברות שימכרו פריטים, או יספקו שירותים שיוצרו בהתנחלויות, עלולים להישלח לחמש שנות מאסר.

הפופולריים