כחלון נפגש עם שרת הכלכלה הפלסטינית: "שיתוף פעולה כלכלי"

כחלון לשרת הכלכלה הפלסטינית: "לקדם פרויקטים"

ביום ראשון צפוי שר האוצר להיפגש עם ראש הממשלה הפלסטיני ולדון בקידום פרויקטים כלכליים משותפים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כחלון וחמדאללה בפגישה ברמאללה, באוקטובר
צילום:

"יש לנו הרבה תכניות להמשך שיתוף פעולה כלכלי עם הרשות הפלסטינית", כך אמר היום (שלישי) שר האוצר משה כחלון. יו"ר "כולנו" שצפוי להיפגש ביום ראשון עם ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה, אמר עוד כי "אנחנו מתכוונים להמשיך ולקדם יחד מספר פרויקטים משותפים".

שר האוצר אמר את הדברים בטקס חנוכת אתר לשיקוף מכולות במעבר אלנבי, שנערך יחד עם שרת הכלכלה ברשות הפלסטינית, עביר עודה. בין היתר נכחו בטקס נציגי ממשלת ירדן, נציגי שגרירויות מאירופה ומארה"ב, נציגי האו"ם ונציגי הקוורטט. בתחילת החודש הגיע למקום גם שר החוץ ההולניד, שממשלתו תרמה את המשקף, יחד עם צתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב פולי מרדכי.

כחלון הוסיף כי נפגש השבוע עם השליח המאמריקני למזחר התיכון, ג'ייסון גרינבלט, ואמר כי הוא "תומך ולוחץ כדי להמשיך לקדם את הדברים. לדבריו, "אנחנו רואים בגרינבלט ובארצות הברית כמתווכים החשובים, ההוגנים, המרכזיים והיחידים לקידום שיתוף הפעולה באזור".

לאחר פגישתם הקודמת של כחלון וחמדאללה ברמאללה בחודש אוקטובר, צייץ בחשבון הטוויטר שלו גרינבלט,  שליחו של נשיא אכרצות הברית דונלד טראמפ למזרח התיכון, כי "מדובר בהתקדמות חשובה בין ישראל והפלסטינים. אלה צעדים בעלי משמעות בנקודות מפתח כלכליות, שמסייעים בחתירה לשלום".

ביום ראשון האחרון אמר יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, כי "ההנהגה הפלסטינית דבקה בשלום ובחרה בחלופה זו, אך ארצות הברית הרחיקה עצמה מתפקיד המתווך". על כן, לדבריו, "לא תוכל להציע פתרון צודק והוגן לסכסוך".

אבו מאזן נשא דברים בכינוס של מדינות האיחוד האפריקני בבירת אתיופיה, אדיס אבבה. הוא ציין כי הרשות הפלסטינית מחפשת מנגנון בינלאומי רב צדדי תחת חסות האו"ם לתהליך השלום ולסיום הכיבוש והזמין את הנוכחים בכינוס להשתתף במאמצים אלה.

בשבוע שעבר נפגשו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ונשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בכינוס הכלכלי העולמי בדאבוס. טרם פגישתם מסרו שני המנהיגים הצהרות משותפות, וטראמפ השמיע דברים נחרצים בנוגע ליחסי ארצות הברית והרשות הפלסטינית כשאמר: "לא נעביר לפלסטינים כספים עד שישובו לשולחן המשא ומתן". הפלסטינים הגיבו בחריפות לדברי הנשיא האמריקני. יועצו של אבו מאזן מחמוד אלהבאש אמר: "אנו לא זקוקים לכסף האמריקני. לא נמכור את עקרונותינו".

הפופולריים