לאה גולדין לנתניהו: "מי ששותק שותף לעוולה"

לאה גולדין לנתניהו: "מי ששותק שותף לעוולה"

אמו של החייל הדר גולדין שלחה מכתב לרה"מ ולשרים במחאה על כך שלא ניתנה לה האפשרות להגיע אל כינוס המדינות התורמות לפלסטינים כדי למחות על סיוע הומניטרי לעזה. "הדרישות שלנו מקלקלות לנתניהו את המסיבה", כתבה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ד"ר לאה גולדין בכנסת
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ד"ר לאה גולדין, אמו של החייל הדר שנהרג ב"צוק איתן" ומוחזק בידי חמאס בעזה, שלחה הבוקר (שישי) מכתב פתוח לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשרי הממשלה ולחברי הכנסת. במכתב תוקפת גולדין את נתניהו ואת השרים: "הבקשה שלנו להחזיר את הבן שלנו, מקלקלת לנתניהו את המסיבה".

גולדין הוסיפה כי "ביבי, בנט, ליברמן ובוגי וכל הממשלה שלחו את הדר ועוד הרבה חיילים להציל את מדינת ישראל מירי הטילים וממנהרות הטרור. למה אני והמשפחה שלי צריכים להילחם במדינה כדי להשיב את הדר משדה הקרב? כולם שותקים וכולם שותפים לעוולה של הפקרת החיילים".

את המכתב שלחה אמו של סגן הדר גולדין כדי למתוח ביקורת על כך שלא ניתנה לה ולמשפחתה אפשרות, לדבריה, להגיע אל כינוס המדינות התורמות לפלסטינים כדי למחות על סיוע הומניטרי לעזה. "שר החוץ וראש הממשלה לא רצה שנגיע לבריסל לפגישה של המדינות התורמות", כתבה גולדין.

שמחה גולדין באירוע נטיעת עץ לזכר בנו בכפר סבא:


"מיליארד דולר לשיקום עזה נמצאים כעת על השולחן", הוסיפה. "מדברים על ערכי צה"ל במונחים של ביזנס. במקום בו מונחים עסקיים מחליפים שפה מוסרית - יעשו גם העבירות והפשעים החמורים ביותר. הרשות הפלסטינית אחראית להחזקת הדר ואורון ומפרה את החוק ההומניטרי הבינלאומי".

גם שמחה גולדין, אביו של הדר, התבטא היום בנושא. באירוע נטיעת עץ לזכר בנו אמר שמחה גולדין כי "ראש הממשלה והקבינט צריכים לנצל את המצב. לפני שמשפרים את המצב ההומניטרי בעזה צריך לדאוג להחזיר את הבנים".

בחודש שעבר הממשלה הורתה על הפסקת הכניסות ההומניטריות של אנשי חמאס ובני משפחותיהם מעזה לישראל. זאת, בעקבות החלטת בג"ץ בתשובה לעתירה שהגישה משפחת גולדין.

בתשובתה לבג"ץ הודתה הממשלה, כי המועצה לביטחון לאומי קבעה שהחלטות הקבינט המדיני-ביטחוני שהתקבלו לפני כשנה - לא יושמו במלואן. מאז הגשת העתירה על ידי משפחת גולדין, חידדה הממשלה את הנהלים והורתה למתאם פעולות הממשלה בשטחים להפסיק לחלוטין את הכניסות ההומניטריות של אנשי חמאס ובני משפחותיהם מעזה לישראל.

הפופולריים