רפי איתן: "מפלגות הימין הקיצוני יכולות לעצור את האסלאמיזציה באירופה"

"הימין באירופה יכול לעצור את האסלאמיזציה"

השר לשעבר הגיב בכאן רשת ב' על הברכה ששיגר למפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה": "הם לא חברים לכוס תה, אבל אם רוצים שינוי – חייבים לדבר גם עם היריבים שלנו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפי איתן
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השר לשעבר רפי איתן התייחס הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב' להודעת התמיכה שלו במפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה". בראיון לתוכנית קלמן-ליברמן הסביר איתן כי "ראיתי בימין הקיצוני בגרמניה גורם שיכול לעצור את האסלאמיזציה באירופה".

סרטון הברכה שפורסם בפייסבוק של "אלטרנטיבה לגרמניה":

"כבר לפני כמה שנים ראיתי את התקדמות האסלאם הקיצוני, כשדאעש התחיל ברציחות כאלה ואחרות והכריז שהנוצרים והיהודים הם כופרים ודינם מוות", הסביר השר לשעבר. "אז התחילה גם נהירה של פליטים לאירופה. בהדרגה ראית איך רחובות אירופה בערים מרכזיות משתנים.  הרחוב הופך יותר ויותר מעורב, כולל מוסלמים בצורה זו או אחרת".

לדברי איתן, "כבר לפני חמש שנים הבעתי את דעתי בפני ממשלת ישראל, גם בכתב, שאני חושב שאנחנו צריכים לתמוך במפלגות הימניות האירופיות. נכון שגם בין חבריי שם יש ויכוח, אין ספק. יחד עם זאת, אם אתה רוצה להשפיע ולשנות אתה חייב לדבר גם עם היריבים שלך. הם לא חברים לכוס תה בארוחת הערב. אני ראיתי בהם גורם שיכול לעצור את האסלאמיזציה של אירופה".

האזינו לראיון עם אבי פרימור, שגריר ישראל בגרמניה לשעבר:

"אנחנו נמצאים בעולם הולך ומשתנה, בעולם שאין ברירה", המשיך השר לשעבר. "אתה צריך לדבר גם עם הידידים היריבים שלך. העבודה שלי והאמירה שלי היא כאיש פרטי. אני לא חוזר בי מהצורך למציאת גופים באירופה שעומדים נגד המערכת האסלאמית שיכולה להביא אנטישמיות מסוג חדש כלפי היהודים ומדינת ישראל".

נשיא בית הדין של הליכוד וחבר הכנסת לשעבר, מיכאל קליינר, שותף גם הוא לקשרים עם המפלגה הגרמנית. הוא סיפר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי היה אמור לנאום בפרלמנט בגרמניה באירוע לציון יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, אך לבסוף מנעו זאת ממנו. "הם נבהלו ממני בשל אמירות חריפות ובוטות בנושא אנטישמיות", הסביר קליינר.

האזינו לראיון עם מיכאל קליינר:

"לבוא להשתתף באירוע לזכר השואה ולהגיד להם דברים זה תחילתו של הליך. לפני שהם עוברים אותו ומסלקים מתוכם אנשים נאצים מהמפלגה", המשיך קליינר. "הסברתי להם למה ישראלים, ביניהם אשתי, מסרבים לדרוך על אדמת גרמניה. יכולה להיות התפייסות מדינית בין המדינות אבל לא רגשית. בסוף לא נאמתי וגם לא נכנסתי לאירוע".

אתמול הביע רפי איתן תמיכה במפלגת הימין הקיצוני אלטרנטיבה לגרמניה. בסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלה, מברך איתן את המפלגה על גישתה ליהדות. הוא הוסיף: "אם תעבדו בחוכמה, אני בטוח שבמקום אלטרנטיבה לגרמניה תהיו אלטרנטיבה לאירופה".

הפופולריים