השגריר החדש בירדן: אמיר וייסברוד, מבכירי משרד החוץ

סוף למשבר עם ירדן: משרד החוץ מינה שגריר חדש

וייסברוד יכהן בתפקיד לראשונה מאז שנסגרה השגרירות ביולי אשתקד בשל תקרית הירי של המאבטח הישראלי. מינויו כפוף לאישור הממשלה, ונקבע למרות מחאה של עובדי המשרד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה סמוך לשגרירות ישראל בירדן
צילום: צילום: אי-פי

משרד החוץ החליט היום (חמישי) למנות את אמיר וייסברוד לשגריר ישראל החדש בירדן. וייסברוד ימלא את התפקיד לאחר שמאז תקרית הירי בשגרירות, בחודש יולי שעבר, לא כיהן כלל שגריר במדינה הערבית, אז עזבה השגרירה עינת שלאין את עמאן. מינויו טעון עדיין את אישור הממשלה.

אמיר וייסברוד (צילום: משרד החוץ)

וייסברוד משמש כיום ראש חטיבת מזרח תיכון במרכז למחקר מדיני במשרד החוץ. הוא נחשב לאחד מבכירי המשרד ובעל הבנה מקיפה בעולם הערבי. בעבר שירת בירדן ובמרוקו.

המינוי של וייסברוד לשגריר נקבע למרות מחאה של ועד העובדים במשרד החוץ, שעליה פורסם הבוקר בכאן רשת ב'. העובדים הביעו התנגדות למינוי שגריר חדש, ובמכתב ששיגרו למנכ"ל המשרד הם מחו על כך שלא נמצא תפקיד לשגרירה בעמאן עד למשבר עם ירדן.


לדברי מקורות במשרד החוץ, הוועדה שבחרה בוייסברוד התייחסה גם ל"תפקודה המצוין" של שלאין כשגרירה בירדן, וחזרה על מחויבותו האישית והמקצועית של המשרד לתת לתרומתה של שלאין ביטוי הולם בתפקיד עתידי.

במכתב שנשלח מטעם ועד העובדים למנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם, עם העתק לכל עובדי המשרד, נכתב: "לפני מספר ימים חזרה צוות שגרירות ירדן לעבודה מלאה. כולם, פרט למי שעומדת בראשו, ומשלמת 'בראשה' על האירועים, מבלי שהייתה אחראית להם".

 שגרירות ישראל בירדן נפתחה מחדש בשבוע שעבר, אחרי חצי שנה שבה הייתה סגורה. בשבועות שחלפו מאז, עבד הצוות הישראלי ללא שגריר.

הפופולריים