הרשות הפלסטינית תשלם למחבלים? הכסף יקוזז

הרשות הפלסטינית תשלם למחבלים? הכסף יקוזז

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק הממשלתית ולפיה תוכל ישראל לנכות את הכספים שמשלמת הרשות הפלסטינית למחבלים מכספי המכס שהיא אוספת בעבורה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר (ראשון) את הצעת החוק הממשלתית שיזם שר הביטחון אביגדור ליברמן מישראל ביתנו, למניעת תשלום לפעילי טרור ולמשפחותיהם על ידי הרשות הפלסטינית. במסגרת הצעת החוק יציג כל שנה שר הביטחון לוועדת השרים לענייני בטחון לאומי דו"ח המסכם את היקף התשלום השנתי שהעבירה הרשות הפלסטינית לפעילי טרור ולבני משפחותיהם. לאחר הצגת הדו"ח תחליט ועדת השרים האם לנכות באופן סופי את הסכום כולו או חלקו, מכספי המסים והמכס שגובה ישראל בעבור הרשות הפלסטינית כחלק מהסכמי אוסלו.

במסגרת הצעת החוק תוכל ישראל להחליט האם להקפיא זמנית את העברת הכסף, להעביר את הסכום בחלקו או להעביר את כל הסכום - הכול בהתאם לשיקולים של בטחון לאומי ויחסי החוץ של ישראל. כסף שינוכה באופן סופי יועבר לקרן מיוחדת שתשמש למימוש פסקי דין שניתנו בישראל נגד הרשות הפלסטינית.

שר הביטחון אביגדור ליברמן צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי בקרוב יבוא סוף לתיאטרון האבסורד וכספי משכורות המחבלים ישמשו למניעת טרור ולפיצוי קורבנות.


בארגון נפגעי פעולות הטרור "אלמגור" מתחו ביקורת על נוסח הצעת החוק בנימוק כי הוא מאפשר  מ"טעמים מדיניים" לעקר את החוק. לדבריהם, הצעת החוק של חבר הכנסת אלעזר שטרן מיש עתיד טובה יותר. לטענתם, הצעת החוק היא פעלול של ליברמן ומוטב כי יפעל לחסל את הנייה ולקדם את המפגינים ליד הגדר סביב רצועת עזה בירי חי. 

הפופולריים