חיות מסרה עדות במשטרה בפרשת גרסטל: "לא פעלתי כי הסיפור היה מעורפל"

נשיאת העליון מסרה עדות במשטרה בפרשת גרסטל

לפי הודעת משרד המשפטים, נשיאת העליון אישרה כי גרסטל סיפרה לה על הצעת השוחד לכאורה, לאחר שמועמדותה לתפקיד היועמ"ש כבר לא הייתה רלוונטית: "לא היה בידי בסיס כלשהו לנקיטת כל צעד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, מסרה הערב (שלישי) עדות פתוחה לחוקרי המשטרה בפרשת 1270. במסגרת הפרשה, על פי החשד של המשטרה, השופטת בדימוס הילה גרסטל קיבלה הצעה להתמנות לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה מיועצו של ראש הממשלה ניר חפץ ומקורבה, יועץ התקשורת אלי קמיר, זאת בתמורה לסגירת תיק המעונות נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו.

לפי הודעת משרד המשפטים, חיות אישרה כי חברתה, הנשיאה בדימוס הילה גרסטל, שהייתה מועמדת בשנת 2015 לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה, סיפרה לה בדיעבד ולאחר שהמועמדות כבר לא הייתה רלוונטית, כי מישהו הקרוב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, דיבר עם ידיד שלה בעת שהייתה מועמדת וביקש לברר איתו מה תהיה עמדתה לגבי חקירות אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו. 

תיעוד בלעדי: הילה גרסטל לאחר פרסום החשדות: 

עוד נמסר כי גרסטל הביעה בפני הנשיאה חיות זעזוע מהאירוע, אך היא הוסיפה כי לא תוכל לפרט מעבר לכך ולא תוכל לספר לה מי האנשים שבהם מדובר. עוד לפי משרד המשפטים, הנשיאה חיות מסרה לחוקרים כי לא היה בידיה בסיס כלשהו לנקיטת כל צעד מצדה, בשל מיעוט הפרטים והסיפור המעורפל שאותו בחרה גרסטל לספר לה. תקדים העדות של חיות וגם ההודעה שהיא גרסת עדה באמצע חקירה, נחשבת חריגה. ההודעה נמסרה בתיאום עם המשטרה.

היום דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שקל לחקור באזהרה את גרסטל בעקבות אי-דיווחה על בקשת השוחד שקיבלה לכאורה. בסופו של דבר החליט מנדלבליט שלא לעשות זאת, בשל קושי משפטי, לפיו אין חובת דיווח ואין חשד להפרת אמונים. עם זאת, גורמי אכיפה מתחו ביקורת על גרסטל ואמרו כי "היא הבינה שיש משהו לא תקין וחמור. התנהגותה מעלה שאלות גם אם אינה פלילית".

הפופולריים