גבאי: אם נתניהו ייחקר באזהרה בפרשת הצוללות עליו להתפטר

גבאי: אם נתניהו ייחקר על הצוללות עליו להתפטר

יו"ר מפלגת העבודה אמר כי חקירה שכזו יכולה לעצור את העסקה והוסיף כי הוא סומך על היועמ"ש מנדלבליט: "זה אדם ששירת את הציבור כל חייו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוללת של חיל הים
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

"אם ראש הממשלה ייחקר בנושא שקשור לביטחון המדינה הוא צריך להתפטר", כך אמר היום (שבת) יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי באירוע שבתרבות ביגור. גבאי התייחס לפרשת הצוללות ואמר כי יש להבחין בין עדות לבין חקירה באזהרה וכי חקירה כזו של ראש הממשלה בנימין נתניהו יכולה לעצור את עסקת הצוללות עם גרמניה.

גבאי אמר כי הוא סומך על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וכי "זה אדם ששירת את הציבור כל חייו". הוא הוסיף כי "אנחנו נמצאים בסופה של תקופה, של חושך גדול ובפתח תקופה של התנקות מהשלטון הנוכחי, השלטון של נתניהו. אני התפטרתי מהממשלה הזאת ואני מסתכל קדימה. זה ייקח עוד כמה חודשים אולי שנה. הדבר הזה לא יהיה איתנו"

היועץ לשעבר לביטחון לאומי, פרופ' עוזי ארד התייחס באירוע לנעשה בסביבתו של ראש הממשלה. ארד אמר באירוע כי כשניר חפץ, יועצו של נתניהו העצור בפרשת בזק ובפרשת גרסטל, הגיע למשרד ראש הממשלה "דיברו במסדרונות שזה היה במסגרת הסכם מול נוני מוזס וידיעות אחרונות". לדברי ארד, "לא היה לו שום ניסיון במגזר הציבורי. המינוי שירת אינטרס פוליטי ולא ככה ממנים אנשים. הוא עשה ערבובים פוליטיים, קידם אינטרסים שלו והיום עוד מתגלים עוד ועוד דברים. מידותיו לא הנדרשות לתפקיד כזה והוא גרם נזקים".

ארד התייחס גם לרעייתו של ראש הממשלה שרה נתניהו ולמעורבותה בקבלת החלטות. "מי שאשם בנושא זה ראש הממשלה. אין לו סמכות להעביר החלטות שלטוניות שלו לאשתו. הוא אומר שזה לא קרה, למעט פעם אחת בנושא גלעד שליט. (וזה רק בגלל שזה נוח לו במקרה הזה) זה לא נכון. כל שרי ישראל וכל בכירי ישראל יעידו על כך. כשתוסיפו לזה את אישיותה הדבר מסתבך. שרה נתניהו התערבה בנושאים שלא בסמכותה בלו"ז ראש הממשלה ובמינויים. מציגים את הדברים כרכילות ולא מטפלים בזה במישורים המקצועיים וזו פגיעה בביטחון המדינה".

הפופולריים