פרסום ראשון: פילבר יעיד על קשרי נתניהו ו"ישראל היום"

פילבר יעיד על קשרי נתניהו ו"ישראל היום"

עד המדינה בפרשת בזק צפוי להתייחס גם למעורבות רה"מ בעיתון. פילבר חתם בשנת 2015 על תצהיר לוועדת הבחירות המרכזית לפיו אין קשר בין נתניהו לישראל היום
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלמה פילבר
צילום: צילום: פלאש 90

עד המדינה שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, צפוי להעיד על קשריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם בכירי עיתון "ישראל היום", כך פורסם הערב (שבת) לראשונה בחדשות השבת בכאן 11. פילבר יישאל בחקירותיו בשבוע הבא בנוגע לתיק 2,000, במסגרתו המליצה המשטרה להעמיד לדין את נתניהו ואת עורך "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס באשמת שוחד.

עדותו תינתן ברקע לתצהיר שהגיש פילבר לוועדת הבחירות המרכזית בשנת 2015, בו כתב כי לראש הממשלה נתניהו לא היה כל קשר לעיתון "ישראל היום", על אף שבמסגרת המלצות המשטרה עלה חשד נתניהו פנה לבעלי העיתון שלדון אדלסון, בבקשה לצמצם את תפוצתו.

כמו כן פורסם כי לאחרונה העידה בתיק בזק היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה. במשטרה בודקים באמצעות עדותה האם נתניהו נמנע מלדווח על קשריו עם בעל השליטה בחברה, שאול אלוביץ׳, כאשר הוכן לו הסכם ניגוד עניינים. נתניהו צפוי היה להיחקר השבוע בתיק בזק, ולהעיד בתיק הצוללות, אך הוא ביקש לדחות את החקירה שתואמה כבר, מה שצפוי להוביל לדחייתה בשבוע וחצי, עד לשובו מכנס איפא"ק בארצות הברית. רעייתו שרה נתניהו צפויה גם היא להעיד בתיק בזק.

בשבוע שעבר חתם פילבר על הסדר עד מדינה, לפיו לא ייגזר עונש מאסר ולא יוטל עליו קנס. עם זאת, יעמוד לדין משמעתי בגין חלקו בפרשת בזק ויורחק לצמיתות משירות המדינה. בתמורה צפוי פילבר להעביר מידע מפליל על ראש הממשלה בפרשת בזק, כמו גם בתיקים 1000 ו-2000.

הפופולריים