ליברמן: "להשיב את תקציב הביטחון לסכום המקורי"

ליברמן: "להשיב את תקציב הביטחון לסכום המקורי"
שר הביטחון אמר בפתח ישיבת התקציב: "אנחנו לא דורשים תוספת, אלא מבקשים להחזיר את התקציב שהוסכם ב-2015. מקווה שנגיע לסיכום עם האוצר בימים הקרובים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (ראשון) לגיבוש תקציב הביטחון לקראת אישור תקציב המדינה בכנסת בשבוע הבא. "אנחנו לא מבקשים שום תוספת ולא מדברים על השינוי המהותי שחל במצב הביטחוני באזור", הסביר ליברמן בפתח ישיבת הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון, שהתכנסה הבוקר לדיון המסכם.

לדבריו, "אנחנו מבקשים להחזיר את התקציב לסכום המקורי, כפי שהופיע בתר"ש (תכנית רב שנתית) גדעון. לא נוכל להמשיך ולהשלים את תר"ש גדעון ללא פתרון מניח את הדעת לנושא הזה. אני מקווה שנצליח להגיע לסיכום עם האוצר בימים הקרובים".

ליברמן אמר לחברי הוועדה כי "נכון להיום, היקף הקיצוץ הרוחבי, שביצע האוצר עומד על 6.2 מיליארד שקל, במסגרת קיצוץ רוחבי. בנוסף לכך הורידו לנו עוד 2.1 מיליארד למטלות שעליהן החליט הקבינט, בלי קשר ומחוץ למשימות שהופיעו בתכנית, כמו הקמת המכשול בעוטף עזה". בישיבה השתתפו גם הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל') אודי אדם וראש אגף התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור.

שר הביטחון התייחס גם לתליית בובות החיילים בפורים בשכונת מאה שערים בירושלים ואמר כי "הזעזוע שלי הוא כפול, גם מעצם העובדה שראינו בסוף השבוע בובה של חייל, תלויה מעל הגגות במאה שערים, וגם מכך שאף חבר כנסת ואף נציג של מפלגה חרדית לא גינה את המעשה".

ליברמן הוסיף כי "זה לא יכול להיות. אפשר להתווכח על חוק הגיוס, אנחנו יכולים להתווכח על התקציב. זה שבמדינת ישראל, בירושלים בירת ישראל, מעל הגג, אנחנו רואים, פעם אחר פעם בובה תלויה של חייל ואין שום גינוי מצד אף דמות פוליטית, אף מנהיג ברחוב החרדי, זה דבר חמור ביותר. אי אפשר פה לעבור לסדר היום".


הפופולריים