ח"כ אורלי לוי-אבקסיס הכריזה על הקמת מפלגה: "מרגישים שהבחירות בפתח"

ח"כ לוי-אבקסיס: "מקימה מפלגה ואעמוד בראשה"

חברת הכנסת שפרשה מסיעת ישראל ביתנו ב-2016 ונותרה סיעת יחיד, הודיעה: "אני האופציה הבטוחה ביותר מאחר שאין לי חברים בעלי הון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורלי לוי-אבקסיס בכנסת, בשנה שעברה
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס הודיעה היום (שלישי) על הקמת מפלגה בראשותה: "מרגישים שהבחירות בפתח. אני מקימה מפלגה, אעמוד בראשה ואייצג את הציבור ללא משוא פנים". לוי-אבקסיס, שדיברה בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר, הוסיפה: "אני האופציה הבטוחה ביותר מאחר שאין לי חברים בעלי הון, מעולם לא היו לי ואין לי כוונה לרכוש כאלו". 

בהמשך, חברת הכנסת תקפה את האופן שבו התקשורת מגיבה לפעילותה, ואמרה: "למה לגיטימי שדוגמן לשעבר יהיה שר אוצר וינהל את תקציב המדינה דקה אחרי שהחליט לרוץ לכנסת, אבל כשאני, אחרי תשע שנים ואחרי כל העשייה, מודיעה פעם אחר פעם שאני מקימה מפלגה – העיתונאים שואלים אותי למי אני מתחברת".

אורלי לוי-אבקסיס החלה את דרכה בכנסת ב-2009, כשהוצבה במקום השישי ברשימת מפלגת ישראל ביתנו לכנסת ה-18. כחברת כנסת עמדה בראש השדולה לטיפול בילדים ובבני נוער בסיכון, ושימשה סגנית יושב ראש הכנסת. ביוני 2012 כיהנה בנוסף כיו"ר הוועדה לזכויות הילד של הכנסת. בבחירות לכנסת ה-19 שובצה במקום ה-16 ברשימה המאוחדת הליכוד ישראל ביתנו, ונבחרה בשנית.

ברשימת ישראל ביתנו לכנסת ה-20 שובצה במקום השני, כסגנית יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן, והמפלגה נותרה באופוזיציה לאחר שזכתה בבחירות ב-6 מנדטים בלבד. בעקבות המשא ומתן להצטרפות המפלגה לקואליציה, ועקב אי הכללת הנושאים החברתיים-כלכליים בדרישות המרכזיות של מפלגתה במסגרתו, הודיעה חברת הכנסת על פרישה במאי 2016. היא נותרה חלק מסיעת ישראל ביתנו בכנסת באופן רשמי, עד מרץ 2017, אז אושרה בקשת הסיעה להכריז על חברת הכנסת כפורשת. בעקבות החלטה זו הודיעה לוי-אבקסיס כי היא ממשיכה לכהן כחברת כנסת יחידה, ללא זכויות של סיעה.

הפופולריים