בנט: "אין טעם בקואליציה מדשדשת, ביום ראשון נקבל החלטה"

"אין טעם בקואליציה מדשדשת, ביום ראשון נחליט"

שר החינוך התייחס למשבר בקואליציה סביב חוק הגיוס ואמר כי אינו מעוניין בבחירות, על אף שלדבריו מפלגתו תרוויח מכך. "אני לא יודע אם ראש הממשלה עושה הכול כדי לסיים את המשבר", אמר בראיון לכאן רשת ב'. האזינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט בישיבת סיעת הבית היהודי
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, אמר היום (רביעי) כי על כל חברי הקואליציה להניח את האגו והפופוליזם בצד ולהגיע לפתרון, או שיתקיימו בחירות מוקדמות. בראיון לרן בנימיני בתכנית כאן הערב בכאן רשת ב' אמר בנט כי "אין טעם להיות עם קואליציה מדשדשת שכל אחד בה עושה שרירים". לדבריו, בשבוע הבא ראשי הקואליציה יקבלו החלטה מכרעת בנושא.

בנט אמר כי הוא מקווה שרק עניינים מקצועיים מנחים את ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני רוצה להאמין שהשיקול להוליך שמונה מיליון איש לבחירות שעולות מיליארדים כמעט שנתיים לפני מועדן יהיה מתוך הסתכלות לאומית ולא שיקול אישי", ענה בתשובה לשאלה אם ראש הממשלה דווקא רוצה בחירות לפני החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בנוגע לחקירותיו. 

עם זאת, על השאלה אם ראש הממשלה עושה הכול כדי לפתור את המשבר, ענה בנט: "לא יודע, צריך לשאול אותו".  

בנט ציין כי הכול צפוי להיפתר ביום ראשון במפגש ראשי המפלגות. "ליברמן, ליצמן ודרעי צריכים להסתכל אחד לשני בעיניים ולהחליט מה הם רוצים. לא נכון לקחת ממשלה ימנית טובה ולגרור את כולם לבחירות. כל אחד רוצה להראות לבוחריו שהוא חזק מול השני. דברים כאלה אפשר לראות שלושה חודשים לפני בחירות ולא שנתיים וחצי לפני. ירצו תהיה לנו ממשלה. לא רוצים - נלך לבחירות".

בנט התייחס גם לחקירות ראש הממשלה. "יש את הצד המוסרי. לא בסדר לאף נבחר ציבור לקבל כל כך הרבה מתנות לאורך שנים בכל כך הרבה כסף", אמר בנט. "אנחנו יריבים פוליטיים אבל בוודאי שאני רואה שהוא פועל ככל יכולתו למען אזרחי ישראל. לגבי התנהגותו האישית - ייקח בחשבון הבוחר בבחירות".

השר בנט ציין כי צריך לשפוט את נתניהו על פעולותיו. "אני מגבה את רשויות החקירה, ואם יוגש כתב אישום, בהחלט נהיה במצב חדש. אני מתפלל שלא נגיע לשם. ראש הממשלה עושה עבודה לא רעה בסך הכול. יש דברים שבעיני היה צריך לעשות שונה ואת זה אני אומר בקבינט. לא אצה לי הדרך לדחוק אותו".

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס היום לראשונה למשבר הקואליציוני ואמר כי ״הציבור לא יסלח למי שיוביל כעת את המדינה לבחירות מיותרות ויפרק את ממשלת הימין החברתית ביותר שכיהנה בישראל". דרעי הוסיף כי הקואליציה יכולה להמנע מבחירות: "בשיחות האינטנסיביות שאני מקיים עם כל השותפות הקואליציוניות, אני משוכנע שמשבר חוק הגיוס פתיר. יתרה מכך: אפשר לפתור אותו באופן מיידי".

הפופולריים