שר הביטחון לשעבר יעלון: "לא אשב בקואליציה עם נתניהו"

משה יעלון: "לא אשב בקואליציה עם נתניהו"

שר הביטחון לשעבר האשים את רה"מ כי הוא מעדיף בצע כסף על פני טובת המדינה. יעלון הוסיף כי נתניהו עשה "מעשים שלא ייעשו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון לשעבר משה יעלון
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר הביטחון לשעבר משה יעלון הודיע אמש (שבת) כי יקים מפלגה וירוץ בבחירות הקרובות. יעלון פרסם סרטון בחשבון הפייסבוק שלו: "אני צריך אתכם עכשיו לצדי. אין לי חברים טייקונים! אין לי עיתון משלי! יש לי אתכם!". הבוקר הצהיר השר לשעבר כי יסרב לשבת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בקואליציה. "המדינה משועבדת להישרדותו הפוליטית של איש שהעדיף בצע כסף על פני טובת המדינה", תקף יעלון בראיון לקלמן ליבסקינד וזאב קם בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב'.

"קראתי לנתניהו להתפטר כבר לפני שנה. אני אומר את זה בצער רב. הלכתי איתו דרך ארוכה", אמר יעלון והוסיף כי נתניהו עשה "מעשים שלא ייעשו". עוד אמר השר לשעבר כי זה ברור שנתניהו קיבל מתנות וברור שיש פה מערכת יחסים לא ראויה עם התקשורת.

יעלון הוסיף עוד כי ברצונו לבנות כוח שעולה בקנה אחד עם עקרונותיו. הוא אמר כי הוא רוצה להוביל, ולא להיות מספר שתיים וכי בתחילת דרכו של יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי זה היה רלוונטי. " אני לא רואה סיבה שתהיה אפילו חבירה בין ימין ממלכתי לשמאל הציוני שמבין שלא יהיה הסכם שלום עם הפלסטינים בטווח הנראה לעין. אין טעם לדבר על חבירה, אני מדבר על עקרונות", אמר השר לשעבר.

שר הביטחון לשעבר החליט לגייס כסף מהציבור כדי להקים את מפלגתו וביקש לסייע לו בהקמת המפלגה. יעלון כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "אתם מכירים אותי, סמכתם עלי שנים ארוכות בחזית העשייה הביטחונית והמדינית, מחיל ועד רמטכ״ל, תמיד בראש הכח, תסמכו עלי שאוביל מנהיגות ישרה, נקיית כפיים, נחושה ואחראית, מנהיגות שטובת המדינה לנגד עיניה ולא אינטרסים אישיים!"

גבאי: "נתניהו יכול ללכת לבחירות מתי שהוא רוצה. אנחנו בעד"

ראש המחנה הציוני אבי גבאי אמר בתכנית כי סיעתו תתמוך בפירוק הממשלה והליכה לבחירות, בכל זמן שיבחר. "אם ראש הממשלה חושש מהאמירות של בנט, שיהיה רגוע – הוא יכול להעביר בחירות גם תוך שלושה חודשים. אנחנו בעד".

בהמשך דיבר גבאי על מצבה של הקואליציה ומתח ביקורת על ראשי הסיעות: "יש פה ראש ממשלה שיש נגדו המלצות משטרה, והם מתחננים שלא לפרק את הממשלה. יותר מזה – הוא דורש מהם שלא לפרק את הממשלה עד סוף הקדנציה, כלומר להישאר גם כשיהיה כתב אישום". עוד הוסיף גבאי, "במקום שנשמע את ראשי הסיעות אומרים, און רקורד "בחיים לא", אנחנו שומעים אותם דנים בזה".

"יש עתיד לא יכולים להרכיב קואליציה", הבהיר גבאי. "בנוסף, אתמול עפר שלח לא היה מוכן להתחייב שלא יישבו עם נתניהו. לאור משבר הערכים הזה, מתחזקת העובדה שבסוף האלטרנטיבה היחידה לנתניהו זה המחנה הציוני בראשותי".

הפופולריים