ליברמן על פתרון המשבר: "לא מכיר מישהו שהיה מוותר על תיק הביטחון"

ליברמן: "איש לא היה מוותר על תיק הביטחון"

שר הביטחון הגיב בראיון לאריה גולן בכאן רשת ב' על סיום המשבר שאיים לפרק את הקואליציה: "שמח שהמתווה שלנו התקבל במלואו". ארדן: "הכדור היה במגרש שלו". בנט: "היינו אמורים להכפיל את עצמנו. המשבר היה מבוסס על כלום"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן וסופה לנדבר
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בירך היום (רביעי) על סיום המשבר הפוליטי סביב חוק הגיוס שאיים לפרק את הקואליציה. בראיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', הבהיר ליברמן כי המתווה של מפלגתו ישראל ביתנו התקבל במלואו, ואף טען כי "אפשר היה לחסוך את כל האנרגיות האלה ואת עוגמת הנפש".

האזינו לראיון עם ליברמן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב':

"אני שמח שכל המתווה של ישראל ביתנו התקבל במלואו. מה שחשוב הוא שנפסיק עם החקיקה הבלתי פוסקת בנושא דת ומדינה שפוגעת בסטטוס-קוו", הצהיר ליברמן. לדבריו, "אי אפשר להתעסק בעבודה השוטפת ובאתגרים נוכח כל החקיקה שראינו בשנה האחרונה והפגיעה בסטטוס-קוו".

יו"ר ישראל ביתנו העריך כי ראש הממשלה לא רצה ללכת לבחירות לאורך כל המשבר בקואליציה, וביטל את הטענות שהשניים היו מתואמים ביניהם: "אני לא יכול להגיב בהגיון על דברי שטות. אין אדם שהיה מוותר על תפקיד כמו שר הביטחון בשביל גחמה פוליטית, דיל או ניסיון לרצות מישהו. נפלה בחלקי הזכות לשרת באחד התפקידים הרגישים והחשובים".

גורם בכיר בקואליציה אמר בבוקר שלאחר פתרון המשבר כי "לא אכפת לליברמן מהמהות של הגיוס. הוא חשב שנתניהו רוצה לפרק את הממשלה ולהאכיל אותו את הדגים המסריחים של חוק הגיוס. כעת ניתן יהיה להגיע להסכמות על הנוסח".

גם השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הגיב בכאן רשת ב' על סיום המשבר בקואליציה."שר הביטחון היה יכול לקבל את שהשיג עוד לפני אתמול בערב. הכדור היה אצלו". לדברי ארדן, "ראש הממשלה שבע רצון מאוד מההסדר שהושג. אף אחד לא ניצח מלבד האינטרס של עם ישראל".

האזינו לראיון עם ארדן בכאן רשת ב':

"בקואליציה אי אפשר להשיג מה שכולם רוצים. צריך להתפשר", המשיך השר לביטחון הפנים. "יש לנו ממשלה טובה ואחראית, ולכן כולם צריכים להתיישר לפי האינטרס של רוב אזרחי המדינה - והאינטרס הוא להמשיך הלאה עם הממשלה הזו".

החוק הבא שצפוי להעסיק את הקואליציה הוא חוק הלאום, שאותו מבקשים בליכוד לקדם. "אני בטוח שלא יהיה משבר פוליטי סביב החוק כי כל חלקי הקואליציה תומכים בו", אמר ארדן. "משבר משפטי? יכול להיות, אבל ננסה להגיע להבנות עם היועץ המשפטי לממשלה. נעשו כבר הרבה ויתורים בנוסח הקיים".

שר החינוך, נפתלי בנט, בירך אף הוא על סיום המשבר בראיון לקלמן ליבסקינד ולזאב קם בכאן רשת ב': "כל אזרחי ישראל רגועים יותר הבוקר. פחות חשוב מי הדליק את המשבר הזה, חשוב שפתרנו אותו ואני שמח שהשותפות גילו בגרות".

האזינו לראיון עם בנט בכאן רשת ב':

האזינו לראיון עם ח"כ אורי מקלב:

לטענת יו"ר הבית היהודי, "המפלגה שלי אמורה הייתה להכפיל את עצמה לפי הסקרים. היינו אמורים לצמוח, אבל חשבנו שזה רע מאוד ללכת לבחירות סתם. זה היה משבר שמבוסס על כלום, וגם חברי הכנסת אמרו תודה על כך שמנענו בחירות".

בעקבות הפשרה בקואליציה, אמש אושר חוק הגיוס של ח"כ יואב בן צור (ש"ס) במליאת הכנסת בקריאהטרומית ברוב של 58 תומכים מול 39 מתנגדים. לסיעות השונות ניתן חופש הצבעה.לפי מתווה הפשרה, החוק יקודם לפי המלצת משרד הביטחון, בהתאם לאישור היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

לאחר פרסום דבר הפשרה, התייחס נתניהו לנושא בנאום שנשא במליאת הכנסת. "הבטחתי לשמור על הממשלה שמביאה הישגים אדירים למדינת ישראל - הבטחתי וקיימתי", אמר ראש הממשלה. לאחר מכן הוא פנה לחברי הכנסת באופוזיציה ואמר להם: "זה היה מפחיד, נכון? החזרתי לכם את הצבע ללחיים. חסכנו לכם מפח נפש".

הפופולריים