כבל: "לא רוצים ללכת לבחירות מתי שנוח לנתניהו"

כבל: "לא רוצים ללכת לבחירות מתי שנוח לנתניהו"
ח"כ מהמחנה הציוני הגיב בכאן רשת ב' על הפרסום ב"הארץ", ולפיו בכירים במפלגה פעלו נגד היו"ר גבאי כדי למנוע את הקדמת בחירות ולסייע בכך לראש הממשלה ולקואליציה: "אין שום סיכוי שזה קרה". האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ איתן כבל
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) התייחס הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב' לפרסום היום בעיתון "הארץ", ולפיו כמה בכירים מהמפלגה, ובהם יצחק הרצוג, שלי יחימוביץ', ציפי לבני ויואל חסון, התנגדו לתמיכת יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, בהקדמת הבחירות. בכך, סייעו למעשה לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

"כשמדברים על מפלגת העבודה – מדברים על סכינאות, אבל זה כבר לא בקדנציה של אבי גבאי וזה קצת מוגזם", אמר כבל בראיון. "אין שום סיכוי בעולם שהחבורה הזאת - הרצוג, לבני, חסון, יחימוביץ' - התנגדו לניסיון של אבי גבאי לתמוך בנתניהו בהקדמת הבחירות. אני ראיתי את הכותרת אתמול - אין שום סיכוי בעולם שהחבורה הזאת תעניק רוח גבית לנתניהו".

לפי הפרסום, בכירי המפלגה העבירו מסר לגבאי, ולפיו הם לא יתמכו בהקדמת הבחירות לחודש יוני הקרוב, ומסר דומה הועבר גם לבכירי הקואליציה ולראש הממשלה. נתניהו החליט החליט לא להקדים את הבחירות כשהבין שלא יהיה לו רוב לעריכת הבחירות במועד המועדף עליו.

כבל המשיך ואמר כי "היינו הסיפור המשני, ובסופו של התהליך מי שמנע את הבחירות אלו הן מפלגות הקואליציה. בתהליך הזה לעמדתנו לא הייתה שום משמעות לכן רה"מ הוא שרצה להפיל את הממשלה". 

על מצב מפלגתו בבחירות אמר כבל כי "לא צריך חוקרים, לא פיזיקאים ולא כימאים כדי להבין את מצבנו בעת הזו". עם זאת הוסיף כי "תפקידה של אופוזיציה להיות ערוכה כל הזמן לבחירות" וכי "יש מצבים שבו לראש הממשלה יש תנאים יותר טובים ואנחנו לא חייבים להיות אלה שמסייעים לו בעניין הזה. הייתי שמח אם היו לנו הכלים להחליף את ראש הממשלה לאלתר".

אלקין: "ראש הממשלה לא רצה להשאיר את המדינה משותקת"

השר להגנת הסביבה ולירושלים, זאב אלקין, התראיין הבוקר גם הוא בכאן רשת ב', ואמר כי "ראש הממשלה לא רצה בחירות והוא העדיף להמשיך את הקדנציה". הוא אמר כי נתניהו "העדיף לא להשאיר את המדינה קפואה ומשותקת יותר מדיי". לדבריו, למרכיב החקירות אין משמעות לגיב ההחלטה האם ללכת להבחירו.

אלקין התייחס לתפקוד ראש הממשלה במקביל לחקירות נגדו: "אני מלווה אותו בסוגיות ונפעם מחדש בכל פעם כיצד הוא מנהל את הדיון בצורה טובה. כשהוא נכנס לדיונים הוא יודע להשאיר בחוץ את החקירות. יש לו יכולת להתנתק ולנהל דיון ביטחוני-מדיני".

הפופולריים