אלדד יניב עוזב את המחנה הציוני: "מכרתם אותנו"

אלדד יניב עוזב את המחנה הציוני: "מכרתם אותנו"

הפעיל הצהיר כי יעזוב את המפלגה, בעקבות הפרסום שבכיריה סיכלו את עמדת גבאי בעד הקדמת הבחירות: "זה תרגיל מסריח, איך אתם לא מתביישים?"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלדד יניב
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

פעיל המחנה הציוני, אלדד יניב, הודיע היום (חמישי) כי הוא עוזב את המפלגה, ברקע הפרסום בעיתון "הארץ" שלפיו בכירים בה פעלו כדי לסכל את הקדמת הבחירות לחודש יוני, בניגוד לעמדת היו"ר אבי גבאי. "אני לא חושב שאני יכול להמשיך להיות חלק", הסביר יניב.

בראיון לירון דקל ועמית סגל בגלי צה"ל, מתח יניב ביקורת קשה נגד אנשי המחנה הציוני על כך שאינם פוקדים את ההפגנות שמארגנים הוא ואחרים מדי שבוע נגד השחיתות: "כבר יותר משנה מתנהל מאבק, והם נעדרים. אני רואה בקהל את ח"כ איציק שמולי ואת ח"כ רויטל סויד, אבל לא את הצמרת".


בעקבות הפרסום של הארץ על ההתנגדות בתוך המחנה הציוני להקדמת הבחירות, פרסם יניב שורה של ציוצים בחשבון הטוויטר שלו. "זה מזעזע ובלתי נתפס", כתב בתגובה לדיווח. הוא קרא ליו"ר המפלגה, אבי גבאי, "לכנס מסיבת עיתונאים על הבוקר ולספר את האמת. כמו רבין. זו ההזדמנות החד-פעמית שלו להתחיל הכל כחדש ומחדש".

יניב כינה את המהלך שיוחס לבכירים במפלגה "תרגיל מסריח", ובציוץ נוסף כתב: "שנה אנחנו נאבקים ברחובות שהוא יילך. שהוא ייצא לנבצרות. שהוא יתפטר. שהוא יילך לבחירות. והנה, בתרגיל מסריח מוכרים הכל. מוכרים אותנו". עזיבתו של יניב את המחנה הציוני מגיעה כשנה לאחר שהודיע על התמודדותו לתפקיד יו"ר המפלגה שנערכו בחודש יוני האחרון.

הבוקר התייחס ח"כ איתן כבל בכאן רשת ב' לפרסום ב"הארץ", ואמר כי הוא לא מאמין שבכירי המפלגה פעלו נגד גבאי: "כשמדברים על מפלגת העבודה – מדברים על סכינאות, אבל זה כבר לא בקדנציה של אבי גבאי וזה קצת מוגזם", אמר כבל בראיון.

הוא הוסיף כי "אין שום סיכוי בעולם שהחבורה הזאת - הרצוג, לבני, חסון, יחימוביץ' - התנגדו לניסיון של אבי גבאי לתמוך בנתניהו בהקדמת הבחירות. אני ראיתי את הכותרת אתמול - אין שום סיכוי בעולם שהחבורה הזאת תעניק רוח גבית לנתניהו".

הפופולריים