שקד תקפה את אבו מאזן: "ניחוח אנטישמי"

שקד בתגובה לדברי אבו מאזן: "ניחוח אנטישמי"

תגובות סוערות במערכת הפוליטית בעקבות המתקפה של יו"ר הרשות הפלסטינית על שגריר ארצות הברית בישראל. השר הנגבי: "שפל נפשי שאליו הידרדרה ההנהגה הפלסטינית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרת המשפטים איילת שקד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דבריו החריפים של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן על שגריר ארצות הברית בישראל דייויד פרידמן עוררו סערה במערכת הפוליטית. היום (שלישי) תקפה שרת המשפטים איילת שקד כי הייתה עם השגריר בכנס בשעה שקיבל את ההודעה על דבריו של אבו מאזן. "לא יכולנו לחשוב אחרת מאשר הניחוח האנטישמי כלפיו. זה בלתי מתקבל על הדעת בעולם הדיפלומטיה", אמרה בראיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

האזינו לראיון עם שרת המשפטים בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב':

השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי התייחס גם הוא לדברים, וטען כי מתקפה זו מרמזת על אובדן הדרך של יו"ר הרשות. "זה התחיל בפיצוץ המשא ומתן עם ישראל, המשיך בנאומי הסתה קיצוניים נגד היהודים, ולאחר מכן החלטה אישית לעודד טרור על ידי הזרמת מימון למשפחות מחבלים בסכומי עתק. זה לא רק ביטוי של תסכול ואנטישמיות, זה שפל נפשי שאליו הידרדרה ההנהגה הפלסטינית".

האזינו לשר צחי הנגבי בראיון עם אריה גולן בכאן רשת ב':

גם שר התחבורה והשר לענייני מודיעין, ישראל כץ, הגיב על דבריו החריפים של יו"ר הרשות, ואמר כי הוא מסכל את האפשרות למשא ומתן מדיני. "אבו מאזן מוכיח שוב שהוא נשאר ראש כנופיית טרור ולא מנהיג פוליטי ששואף לשלום ולרווחת בני עמו. אם ימשיך בדרך הזו, יהפך בקרוב להערת שוליים בדפי ההיסטוריה". 


יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, גינה את הדברים, ואמר כי "דברי אבו מאזן על השגריר פרידמן הם חרפה ראויה לכל גינוי אפשרי. קורא לכל הקהילה הבינלאומית ובראשם המדינות התורמות לרשות הפלסטינית לגנות בכל תוקף את הדברים ולבחון סנקציות אם לא יחזור בו".

אתמול קילל יו"ר הרשות  את שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, וכינה אותו "בן כלב", בעקבות התבטאות של פרידמן המצדיקה את הבנייה הישראלית בהתנחלויות. "יותר מבכיר אמריקני אחד, ובראשם שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן, אמרו שההתנחלויות חוקיות. פרידמן אמר שהם בונים באדמתם. בן כלב, בונים באדמתם?", פנה יו"ר הרשות לנוכחים בכנס.

פרידמן השיב על דברי יו"ר הרשות כשהשתתף בפורום הגלובלי למאבק באנטישמיות, ואמר: "שלושה יהודים נרצחו בדם קר, והבחנתי הבוקר שהתגובה מהרשות הפלסטינית הייתה דממה. לא גינוי, לא משנה מה. ציינתי את זה. אבו מאזן בחר להגיב לכך. בדיוק ראיתי את התגובה באייפון שלי. התגובה שלו הייתה להתייחס אליי כ'בן של כלב'. אנטישמיות או מחלוקת פוליטית? לא מתפקידי לשפוט, אשאיר את זה לכם".

הפופולריים