נתניהו: "ממשל טראמפ הפסיק לפנק את הפלסטינים - והם מאבדים עשתונות"

נתניהו: "טראמפ הפסיק לפנק - והפלסטינים בהלם"
ראש הממשלה אמר בישיבת ממשלה מיוחדת בדימונה כי "הממשל האמריקני תובע מהפלסטינים דברים שהיו צריכים להיתבע מזמן, והם בהלם". על ההסלמה: "מי שינסה לפגוע בנו - ישלם מחיר יקר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת הממשלה בדימונה
צילום: צילום: מערכת כאן חדשות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כינה היום (שלישי) את הפלסטינים "מפונקים" ואמר כי הממשל האמריקני הנוכחי גורם להם "לאבד עשתונות". נתניהו התייחס גם להסלמה האחרונה במספר מוקדים ברחבי הארץ ואיים כי ישראל תפגע במי שינסה לפגוע בה.

"המשוואה פשוטה - מי שינסה לפגוע בנו, אנחנו פוגעים בו", אמר ראש הממשלה בפתח ישיבת ממשלה מיוחדת שנערכה בדימונה. "לא נסבול כל פגיעה בנו. אנחנו נפעל בנחישות ומי שינסה ישלם מחיר יקר", הוסיף.

נתניהו התייחס לגידוף "בן כלב" שהפנה אמש יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, כלפי שגריר ארה"ב בישראל, דייויד פרידמן: "שמענו אתמול את אבו מאזן בהתבטאות מרוממת. הממשל האמרקני הפסיקו לפנק את הפלסטינים. הממשל תובע מהם דברים שהיו צריכים להיתבע מזמן. הפלסטנים בהלם, וכמו ילד מפונק שאומרים לו 'עד כאן', הם בהלם ומאבדים עשתנות". ראש הממשלה אמר עוד כי הפלסטינים "מסרבים להגיע לשלום, ואנחנו תמיד נדאג לביטחון ישראל".


מוקדם יותר היום אמר נתניהו בנאום בוועידת הנגב כי "ישראל מוקפת במאחזים של האסלאם הקיצוני ואנו מצווים לשמור על גבולותינו". לדבריו, "השלמנו מבצע אדיר כמו בניית גדר לאורך 200 קילומטר בגבול סיני. הייתה התנגדות עזה לרעיון של גדר מעזה עד אילת - זה עולה המון כסף ומי יודע אם זה יעבוד. אבל אני האמנתי בזה".

ראש הממשלה הוסיף כי "אלמלא הגדר, היינו עומדים חלילה בפני שוקת שבורה. היו מתקפות של גורמי טרור בסיני והדבר הנורא ביותר - הצפה של מסתננים בלתי חוקיים מאפריקה. איך היינו מבטיחים מדינה יהודית ודמוקרטית עם 50 אלף ואחר כך 100 אלף? וזה יגיע למיליון וחצי. אפשר לסגור את הבסטה. אבל לא סגרנו את הבסטה. בד בבד אנו משיקעים השקעה עצומה בתשתיות".

הפופולריים