שגרירות ארה"ב בישראל: נאפשר חידוש ויזות ללא ראיון

ארה"ב תאפשר חידוש ויזות לישראלים ללא ראיון

מהשגרירות האמריקנית נמסר כי "התהליך החדש יאפשר הליך נוח יותר לחידוש ויזה עבור ישראלים". בנובמבר האחרון הודיעה שרת המשפטים כי היא נמצאת בתהליך מול האמריקנים לביטול הוויזות לישראלים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בניין השגרירות האמריקנית בתל-אביב
צילום: צילום: אי-פי

שגרירות ארצות הברית בישראל הודיעה היום (חמישי) כי תאפשר לאזרחים ישראלים לקבל וויזה למדינה, ללא צורך בראיון. בהודעה מטעם השגרירות נמסר כי "התהליך החדש יאפשר הליך נוח יותר להגשת בקשה לוויזה עבור ישראלים המחדשים את הוויזה שברשותם".

לפי הנחיות השגרירות, כדי לחדש ויזה ללא ראיון, על מגיש הבקשה להחזיק בוויזת תייר תקפה, או אחת שפג תוקפה במהלך 12 החודשים האחרונים. כמו כן, על הוויזה הקודמת להיות מונפקת לאחר ה-1 בינואר 2008 ובעת הנפקתה גיל המועמד צריך להיות 14 ומעלה. את הבקשה לחידוש הוויזה יש לשלוח בהתאם להוראות שבאתר השגרירות.


בנובמבר האחרון הודיעה שרת המשפטים, איילת שקד, כי היא נמצאת בתהליך לסגירת הסכם עם ארצות הברית לביטול הוויזות לישראלים. שקד כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי "מאז כניסתי לתפקיד, אנחנו עובדים מול האמריקנים להצטרף לקבוצה נבחרת של מדינות שאזרחיהן פטורים מהשגת ויזה לכניסה לארצות הברית". היא הוסיפה: "מצאנו את האיזון בין שמירה על פרטיות אזרחי ישראל לבין הדרישות האמריקניות".

הפופולריים