נשיאת הקרן החדשה לשעבר: "השימוש בקלוגהפט – אגרוף בבטן"

"השימוש של זנדברג בקלוגהפט – אגרוף בבטן"

נעמי חזן, שעמדה בראש הקרן בזמן שהיועץ הפוליטי יצר את סרטון "השתולים" נגדה, סיפרה כי יו"ר מרצ התקשרה להתנצל בפניה על שנעזרה בשירותיו: "קלוגהפט משתמש בשיטות חשוכות כדי לחסל את המחנה הדמוקרטי. אמרתי לזנדברג שהתנצלות לא מספיקה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר מרצ תמר זנדברג
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נשיאת הקרן החדשה לישראל וחברת הכנסת ממרצ לשעבר, נעמי חזן, האשימה הבוקר (שני) את יו"ר המפלגה תמר זנדברג כי היא ביצעה "טעות איומה" כשנעזרה בשירותיו של היועץ הפוליטי משה קלוגהפט. חזן, שעמדה בראש הקרן החדשה לישראל בזמן שקלוגהפט יצר את סרטון "השתולים" שכוון נגדה ונגד הקרן, אמרה בראיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב' כי הידיעה על כך שהיו"ר נועצה בו גרמה לה לחוש "כמו אגרוף בבטן".

בדרך להמציא את עצמה מחדש, זנדברג שיקרה באופן סדרתי >> 

האזינו לראיון עם נעמי חזן בקלמן-ליברמן:

"משה קלוגהפט הוא אדם שבצורה שיטתית, מכוונת, מתוזמרת וממומנת היטב שם לעצמו למטרה לחסל את המחנה הדמוקרטי ואת מחנה השלום במדינת ישראל", קבעה חזן. "הוא עשה את זה בשיטות חשוכות לחלוטין, תוך טפטוף הסתה ורעל ושימוש באמצעים של הכפשת אנשים ומעשיהם. הצטערתי מאוד לשמוע שמי שנבחרה זה עתה, ואני גם הצבעתי עבורה למנהיגה החדשה של מרצ, השתמשה בשירותים שלו, ואני מודה שמאוד כעסתי".

הח"כית לשעבר סיפרה כי אתמול, לאחר שהתחוללה הסערה סביב הגילוי שקלוגהפט ייעץ לזנדברג, יו"ר מרצ יצרה איתה קשר. "חיכיתי שתמר תתקשר אליי והיא אכן התקשרה", שחזרה. "המילים הראשונות שיצאו מפיה היו: 'אני מתנצלת'. אמרתי לה: 'זה לא מספיק, צריך ללכת מעבר לזה'. היא הקשיבה לי קשב רב וגם הסכימה".

לצד הביקורת, נשיאת הקרן החדשה לשעבר גם אמרה כי "זה לא קל להתנצל ולהודות בטעות, ובאיזשהו מקום יש בכך המחשה של מנהיגות. ברור לי שעכשיו, עוד יותר מבעבר, זנדברג צריכה לקדם את הערכים של דמוקרטיה, זכויות אדם וזכויות אזרח ולהגן על צדק חברתי במדינת ישראל. יסתכלו עליה בשבע עיניים עכשיו. אם היא תצליח – אז היא תוכל להתגבר על הליקוי הזה בדרך לפסגה בצורה הגונה וטובה".

זנדברג עצמה כבר התנצלה אתמול על כך שנעזרה בקולגהפט, שעמד בעבר מאחורי קמפיינים בוטים נגד ארגוני ומפלגות שמאל, בהם הקרן החדשה לישראל." כואב לי שכל כך מהר אכזבתי רבים מכם", אמרה זנדברג בסרטון שפרסמה בדף הפייסבוק שלה. לטענתה, "נושא ההתייעצות עם משה קלוגהפט נופח מעל ומעבר לכל פרופורציה סבירה או הגיונית".

"אני לא מסתירה דבר", הוסיפה יו"ר מרצ הנבחרת. "נפגשתי עם קלוגהפט ארבע פעמים במהלך החודשיים האחרונים – פעמיים בביתו בגבעת שמואל ופעמיים בביתי בתל אביב. בפעם האחרונה נפגשתי איתו כחמישה ימים לפני הבחירות מעבר לכך קיימנו שיחות והודעות טלפוניות. הוא הציע שלל הצעות. אימצתי חלק מהן, וחלק לא".

מי שחשף את הקשר לקמפיין של זנדברג לראשות מרצ היה קלוגהפט בעצמו, בראיון לעיתונאי עמית סגל ששודר בחברת החדשות. דבריו עמדו בניגוד לטענות קודמות של זנדברג, שהכחישה כמה פעמים לפני כן שהיא נעזרת בשירותים."זיהיתי בה שהיא יכולה לעשות את התהליך, בדיוק את תהליך הראי ש(נפתלי) בנט עשה ב-2012", סיפר קלוגהפט. "בן אדם בן 41 פלוס מינוס שמגיע למפלגה שהיא על הקרשים, מעיר אותה ואומר 'לא מתנצלים'".

הפופולריים