כחלון על מחלוקת טקס המשואות: "לא צריך לשנות את המסורת"

כחלון על טקס המשואות: "בעד לשמור על המסורת"

שר האוצר הגיב בכאן רשת ב' על דרישת ראש הממשלה לנאום בטקס בהר הרצל: "אם רק יו"ר הכנסת נואם כבר 70 שנה, אני בעד לשמור על המסורת". הוא יצא במתקפה נגד בנק ישראל: "גוף שטועה כל הזמן, שמח שלא שמעתי להם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה כחלון
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר, משה כחלון, התייחס הבוקר (חמישי) למחלוקת סביב דרישתו של ראש הממשלה לנאום בטקס הדלקת המשואות שייערך בהר הרצל בערב יום העצמאות, והתייצב לצד יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. "אני בעד לשמור על המסורת. אם במשך 70 שנה רק יו"ר הכנסת נאם, אז לא צריך לשנות את המסורת", אמר כחלון בראיון לתוכנית קיטל-גילת בכאן רשת ב'.

האזינו לראיון עם שר האוצר:

יו"ר כולנו נשאל גם בנוגע לחקירות של ראש הממשלה, לקראת הכרעת היועץ המשפטי לממשלה: "אני מאחל לראש הממשלה שייצא נקי, אבל אם היועץ המשפטי יחליט (על הגשת כתב אישום) – נתניהו לא יוכל לחלק את זמנו. מדובר בהחלטה ערכית".

כחלון השיב לביקורת שמתח בנק ישראל בדוח השנתי שלו נגד הרפורמות שיזם באוצר, בין השאר בתחום הנדל"ן, ותקף: "בנק ישראל זה גוף שטועה כל הזמן. תחזיות ההכנסות שלהם מוטעות, הם לא עומדים ביעדי האינפלציה וההצלחות שלנו הן בעקבות פעילות שלנו. אני שמח שלא שמעתי להם".

על יחסיו עם נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, אמר שר האוצר: "לא מדובר בריב אישי. יש כאן פערים בתפיסת העולם. היא אמרה להעלות מיסים, ואני הורדתי. גם בדיוק בנק ישראל טועה בגדול. מדד הדיור יורד בענק כבר ארבעה חודשים, ויש לנו עוד רעיונות מהפכניים איך לשפר ולהוריד את מחירי הדיור".

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, העביר בימים האחרונים מסרים נחרצים ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, כי הוא נחוש לנאום בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל. זאת, אף על פי שאדלשטיין איים להחרים את הטקס בעקבות כך.


אדלשטיין דחה את המסרים ואמר כי אין בכוונתו להתקפל. "אם נתניהו יפר את המסורת, אחרים את הטקס", אמר. עם זאת, בסביבת ראש הממשלה אמרו לכאן חדשות כי תמונת המצב הנוכחית היא שבכוונתו להגיע לטקס ולנאום.

מי שעמדה עד כה בחזית המאבק הייתה שרת התרבות והספורט מירי רגב, שיזמה את הרעיון. בסביבת רגב אמרו כי האיום של אדלשטיין "ריק מתוכן" משום שאנשי משמר הכנסת, הם שביקשו להגיע לטקס, אך מי שמוביל אותו הן יחידות צה"ל השונות - ולכן ניתן להסתדר גם בלי אדלשטיין ואנשיו.

הפופולריים