שקד: "הסלמה? אפשר לחגוג בנחת - המצב בשליטה"

שקד: "הסלמה? אפשר לחגוג בנחת - המצב בשליטה"

שרת המשפטים אמרה ב"כאן הערב" כי "המצב לא רגוע, אך הצבא עושה מה שצריך". היא התייחסה לסערת טקס הדלקת המשואות: "מקווה שיגיעו לעמק השווה". על זיכויו של אלון חסן: "רק במשטרים אפלים תמיד מרשיעים - לא כל זיכוי הוא כישלון של הפרקליטות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרת המשפטים, איילת שקד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"המצב בשליטה. צה"ל יודע מה צריך לעשות, ואני חושבת שאפשר לחגוג בנחת" - כך אמרה היום (חמישי) שרת המשפטים, איילת שקד, בראיון ל"כאן הערב" בכאן רשת ב', על המצב הביטחוני לקראת "צעדת השבעה" ברצועת עזה. לדבריה, המצב לא רגוע, אך הצבא עושה מה שצריך כדי לטפל במי שחודר.

"הצבא יודע יפה מאוד כיצד להתנהל", אמרה שקד. "חמאס מנסה לעורר פרבוקציות. אבא מאזן בוודאי מנסה להקשות על החמאס ולהשתמש בישראל כאיזה כלי במלחמה שלו בחמאס, אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות. זו תקופה רגישה בגלל התאריכים הקרובים, בגלל פעילות חמאס ובגלל מתיחות חמאס ופתח". עם זאת, ציינה שרת המשפטים כי "ידענו תקופות מתוחות יותר".

על סערת טקס הדלקת המשואות אמרה שקד: "אני לא רוצה להיכנס לוויכוח בין יו"ר הכנסת לבין ראש הממשלה. זה טקס של יו"ר הכנסת ואני מקווה שהם יצליחו להגיע לעמק השווה. לכל אחד יש את תחום האחריות שלו, יו"ר הכנסת וראש הממשלה צריכים לפתור את זה".

שרת המשפטים התייחסה גם לזיכויו של יו"ר ועדת עובדי נמל אשדוד לשעבר אלון חסן: "רק במשטרים אפלים תמיד מרשיעים. זה טוב מאוד שמערכת המשפט מזכה אנשים. אני לא מכירה את הפרטים בתיק, אך בעקרון לא כל זיכוי זה כישלון של הפרקליטות". שקד אמרה עוד כי "בסופו של דבר היינו שואלים שאלות קשות אם תמיד מערכת המשפט הייתה מקבלת את עמדת הפרקליטות ומרשיעים. אני בטוחה שפרקליט המדינה ילמד את התיק הזה לעומק ואת קביעות השופט ויחליט מה לעשות להבא".

לבסוף, השרה שקד דיברה על הסרטון שלה ושל בנט לכבוד חג הפסח, בו חיקו מערכון מצכנית הסאטירה "ארץ נהדרת": "האמת שעשינו את זה די בטבעיות. בשעה וחצי הקלטנו את כל הסרטון. קודם כל אתה יודע שפוליטיקה זה לא לנצח - בסוף לציבור יימאס. אז אני שמחה שיש לי קריירה אלטרנטיבית. המטרה הייתה להעלות חיוך על פניהם של אזרחי ישראל ולאחל לכולם חג שמח".

הפופולריים