ביקורת במרצ על קריאת זנדברג לחקור את אירועי עזה: "מבטאת עמדה קיצונית"

בכירים במרצ נגד זנדברג: "מבטאת עמדה קיצונית"

בכירים במפלגה טוענים כי המהלך של היו"ר הנבחרת נועד להפנות את אור הזרקורים מהתקרית עם היועץ הפוליטי משה קלוגהפט, עליה נאלצה להתנצל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמר זנדברג
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

גורמים בכירים במרצ מתחו היום (ראשון) ביקורת חריפה נגד יו"ר המפלגה תמר זנדברג, בעקבות קריאתה לפתוח בחקירה של אירועי הצעדה מעזה. במרצ טוענים, בין היתר, כי המהלך של זנדברג נועד להפנות את אור הזרקורים מהתקרית עם היועץ הפוליטי משה קלוגהפט, שראשת המפלגה הכחישה בתחילה שנעזרה בשירותיו ולבסוף נאלצה להתנצל על כך.


אתמול כתבה זנדברג בעמוד הטוויטר שלה: "אסור שמדיניות יד קלה על ההדק תביא לאובדן חיי חפים מפשע ולהסלמה נוספת. דרושה חקירה ישראלית". היום אמרו בכירים במפלגה על דבריה כי היא "מבטאת עמדה קיצונית, ומייחסת אותה לכלל המפלגה".

הביקורת שמגיעה כעת מתוך מפלגתה של זנדברג, מצטרפת לביקורת הצפויה נגדה מצד חברי הקואליציה, שנשמעה כבר אתמול. "‏‎האינטרס הישראלי הוא להתאחד מול ארגוני טרור רצחניים ולגבות את צבא ההגנה לישראל. לא להטיל ספק בחיילינו ולהחליט ש״היד קלה על ההדק', הגיב השר לביטחון פנים גלעד ארדן, והוסיף: "עד לאן ידרדר השמאל הישראלי, שגם מול ארגון שחפץ בהשמדת ישראל אינו מסוגל לתת גיבוי נחרץ לצה״ל ולממשלה". שר המדע אופיר אקוניס תקף את ח"כ זנדברג וקרא לה "להתבייש".

בישראל טוענים כי מרבית ההרוגים באירועי הצעדה מעזה ביום שישי האחרון, הם פעילי ארגוני הטרור ברצועה. בצה"ל אומרים כי כל ההרוגים הם גברים צעירים שניסו לפגוע בגדר ובחיילים.

שר הביטחון אביגדור ליברמן טען הבוקר בראיון לכאן רשת ב' כי "לפחות 11 בני אדם היו פעילי טרור מובהקים. אנחנו יודעים בוודאות. הם הגיעו חמושים ומחופשים במטרה לפגוע בחיילים, בתשתית, בריבונות הישראלית. כל מדינה שפוגעים בריבונות שלה הייתה מגיבה בצורה הרבה יותר עוצמתית".

האזינו לראיון עם שר הביטחון:

על דברי זנדברג אמר שר הביטחון כי מדובר ב"מצעד צבועים ואיוולת". הוא הוסיף כי "ועדת חקירה לא תהיה. שיקימו ועדת חקירה על מה שקורה בסוריה. פה לא יקום ולא יהיה. לא נשתף פעולה עם שום ועדת חקירה. מצטער שאזרחי ישראל מצטרפים לקולות האלה. מפלגת מרצ כבר מזמן לא מייצגת את האינטרס הישראלי - הם מייצגים את האינטרס הפלסטיני בכנסת ישראל".

הפופולריים