נתניהו נגד הקרן החדשה: הפעילה לחץ על רואנדה לסגת מהסכם הוצאת המסתננים

נתניהו נגד הקרן החדשה: "לחצה על רואנדה לסגת"

ראש הממשלה ביקש מיו"ר הקואליציה דודי אמסלם להקים ועדת חקירה פרלמנטרית על פעילות הקרן. נתניהו האשים גם את המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס במימון של קרנות שעוינות את ישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו האשים הערב (שלישי) את הקרן החדשה לישראל בהפעלת לחץ על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים בישראל. בעקבות כך, ביקש ראש הממשלה מיו"ר הקואליציה דודי אמסלם להקים ועדת חקירה פרלמנטרית על פעילות הקרן החדשה "שמסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

"הקרן החדשה היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו, והאשים גם את המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס כגורם זר שמממן את הקרן החדשה וקרנות עוינות נוספות שפועלות נגד המדינה. "מטרת העל של הקרן היא מחיקת הצביון היהודי של ישראל והפיכתה למדינת כל אזרחיה, לצד מדינת לאום פלסטינית נקייה מיהודים בקווי 67, שבירתה ירושלים", אמר ראש הממשלה.

המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס (צילום: אי-פי)

ראש הממשלה המשיך לתקוף את הקרן החדשה. הוא כתב כי "מזה עשרות שנים הקרן מממנת ארגונים אנטי-ציוניים ופרו פלסטיניים, ביניהם כאלה שמוציאים את דיבתם של חיילי צה"ל כמו 'שוברים שתיקה' ו'בצלם' וכאלה שנלחמים למען מחבלים פלסטינים כמו ארגון 'עדאלה'". עוד אמר נתניהו כי אינו מכיר אף דמוקרטיה מערבית שלאורך זמן הייתה מוכנה לסבול פעילות עויינת שממומנת על ידי מדינות זרות, כפי שקורה בישראל עם הקרן מזה עשרות שנים.

הקרן החדשה לישראל מסרו בתגובה: "ראש הממשלה עבר הערב כל קו אדום בהסתה נגד הקרן החדשה לישראל. אנו קוראים לכל הציבור שחרד מהאיום שביבי מטיל על הדמוקרטיה הישראלית להתייצב לצד הקרן החדשה לישראל ומצפים כך גם מכל ראשי המפלגות: גבאי, לפיד, זנדברג, עודה, כחלון, בנט, ליברמן, ליצמן ודרעי. וכן גם קולות ליברליים מתוך הליכוד. לא היו לקרן כל מגעים עם ממשלת רואנדה. כל המידע על הפעילות של הקרן החדשה לישראל וארגוניה חשוף, שקוף ומדווח. זה הוא קרב על הדמוקרטיה הישראלית. ישראל זה אנחנו".

מוקדם יותר הכריז נתניהו כי הוא מבטל את ההסכם עם נציבות הפליטים של האו"ם . לאחר הביקורת הרבה שספג מאז הצגת ההסכם אתמול, נתניהו הודיע כי בתום התייעצויות שקיים ביממה האחרונה - החליט לבטלו.

"מדי שנה אני מקבל אלפי החלטות שמיטיבות עם מדינת ישראל ועם אזרחי ישראל. מעת לעת מתקבלת החלטה שיש צורך לשקול אותה מחדש", הסביר נתניהו בפתח הפגישה. "ביממה האחרונה קיימתי התייעצויות רבות עם שר הפנים אריה דרעי, עם גורמי מקצוע ועם נציגים של תושבי דרום תל אביב. שמעתי בקשב רב הערות רבות על ההסכם. בעקבות זאת, ולאחר שערכתי מאזן מחודש של היתרונות והחסרונות, החלטתי לבטל את ההסכם".

הפופולריים