ח"כ דודי אמסלם: לוועדת חקירה פרלמנטרית אין סמכויות

ח"כ אמסלם: לוועדת חקירה פרלמנטרית אין סמכויות

יו"ר הקואליציה הגיב על בקשת נתניהו לבחון את פעילות הקרן החדשה לישראל, לאחר שטען כי לחצו על רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים - "תכלית הוועדה היא להעלות נושא לשיח הציבורי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הקואליציה דודי אמסלם
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם, אמר הבוקר (רביעי) כי ועדת החקירה הפרלמנטרית על פעילות הקרן החדשה שביקש להקים ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות הטענה כי אנשיה לחצו על ממשלת רואנדה - היא חסרת שיניים. "תפקיד הוועדה הוא להעלות את הנושא לשיח הציבורי",  אמר בראיון לתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב. "לכנסת אין סמכויות בעניין הזה".

אמסלם הפנה אצבע מאשימה כלפי ארגוני השמאל, וטען כי הם פוגעים בהסכם. "באו עמותות השמאל וקרנות אחרות שמקבלות מימון ממדינות באירופה, וטירפדו את הסידור במקום לסייע". 

"המצב הוא שהיום אנחנו תקועים עם 40 או 50 אלף מהגרי עבודה, בג"ץ לא מאפשר להוציא אותם, וכל הסדר אחר שראש הממשלה מנסה להוביל - מפריעים לו כל ארגוני השמאל". לטענתו, בתל אביב "מפגינים כל מיני פרופסורים וטייסים שלא מוכנים להטיס אותם. כשהיה גירוש גוש קטיף, לא ראיתי טייס אחד כזה".

אתמול האשים נתניהו את הקרן החדשה לישראל בהפעלת לחץ על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים בישראל. בעקבות כך, ביקש ראש הממשלה מיו"ר הקואליציה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית על פעילות הקרן החדשה "שמסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

שלשום הציג ראש הממשלה במסיבת עיתונאים את עיקרי המתווה שגיבשה ישראל עם נציבות האו"ם לפליטים, שהביא לביטול הליך הגירוש בכפייה של מבקשי המקלט לרואנדה ואוגנדה. לפי המתווה, 16,250 מהגרים יצאו מישראל למדינות מערביות, ויוסדר מעמדם של אלפי מבקשי מקלט הנמצאים בארץ. 

בעקבות ההסכם, ספג נתניהו ביקורת רבה ממחנה הימין. השר בנט אמר כי ההסכם החדש הוא "כניעה מוחלטת לקמפיין שקרי". אתמול נפגש ראש הממשלה עם נציגים משכונות דרום תל אביב, והודיע להם כי בתום התייעצויות שקיים ביממה האחרונה - החליט לבטל את המתווה.


הפופולריים