חוטובלי: "לבחון מחדש את החזרת המסתננים לאריתריאה"

חוטובלי: "לבחון את החזרת המסתננים לאריתריאה"

בראיון לרן בנימיני בכאן רשת ב' אמרה סגנית שר החוץ כי משרדה לא היה מעורב כלל בהסכם המבוטל עם נציבות הפליטים של האו"ם. בנוסף, תקפה חוטובלי את בג"ץ: "חסם כל מהלך לגיטימי של הממשלה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי התייחסה היום (רביעי) לסערת מבקשי המקלט השוהים בישראל, והביעה את תמיכתה בביטול ההסכם עם נציבות הפליטים של האו"ם. בראיון לתוכנית כאן הערב בכאן רשת ב' אמרה חוטובלי: "צריך להחזיר למדינה את אפשרות כליאת המסתננים, וגם לבחון מחדש את החזרתם לאריתריאה. אני לא מוכנה לתגמל בפרס שום מהגר עבודה".

האזינו לראיון עם סגנית השר ציפי חוטובלי:

סגנית שר החוץ גם תקפה את בג"ץ, והאשימה את השופטים במצב הנוכחי: "בג"ץ חסם כל מהלך לגיטימי של הממשלה. הדבר החיובי שיצא מהמצב הנוכחי הוא האפשרות לבחון את יחסי הכנסת ובית המשפט. יש לחוקק חוק יסוד הגירה, כולל פסקת התגברות". לדברי חוטובלי לחקיקת חוק כזה יש היתכנות קואליציונית, לאחר ששר האוצר משה כחלון הביע תמיכה ברעיון.

על ההסכם עם נציבות הפליטים של האו"ם, עליו הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחילת השבוע, וכיממה לאחר מכן ביטל אותו, אמר סגנית שר החוץ כי "למשרד החוץ לא היה קשר להסכם, והוא לא היה מעורב בו. ההסכם נעשה על ידי המל"ל. גם שרים אחרים בממשלה לא היו קשורים להסכם, ובסופו של יום ראש הממשלה הבין שזה לא מהווה פתרון עבור תושבי תל אביב".

בתוך כך, 58 מבקשי מקלט המוחזקים בכלא סהרונים צפויים להשתחרר הערב – כך הודיעה המדינה לבג"ץ בתשובתה לעתירה לשחרורם המיידי של הכלואים. עם זאת, המשוחררים יוגבלו ולא יוכלו להיכנס לערים בני ברק, תל אביב, פתח תקוה, ירושלים, אילת, נתניה ואשדוד.

קודם לכן הודיעה המדינה לבג"ץ כי "שליח מיוחד" יצא הבוקר למדינה באפריקה, שהסכימה לקלוט את מבקשי המקלט השוהים בישראל. מדובר באחת מאותן "מדינות שלישיות", שעמן נחתם הסכם גירוש, המאפשר להרחיק את מבקשי המקלט אליהן גם ללא הסכמה - כפי שמופיע במתווה המקורי של גירוש מבקשי המקלט.

סערת מבקשי המקלט - סיקור מיוחד: לחצו לכל הכתבות

הפופולריים