דרעי על ביטול מתווה מבקשי המקלט: "לא התנהלו נכון מול השרים"

דרעי על נתניהו: לא התנהל נכון במתווה הגירוש

שר הפנים אמר כי לא היה שותף לתכנון המתווה שרקמה המועצה לביטחון לאומי בידיעת ראש הממשלה. הוא טען כי ישנה מדיינת שלישית שמוכנה לקלוט את מבקיש המקלט, ללא הסכמתם. על מצבו בסקרים: "מאמין שנביא יותר משבעה מנדטים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הפנים, אריה דרעי
צילום: צילום: פלאש 90

שר הפנים, אריה דרעי, התבטא היום (חמישי) לראשונה בעניין ביטול מתווה מבקשי המקלט, ומתח ביקורת על ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לדבריו, ההתנהלות מול שרי הממשלה לא הייתה נכונה והוא עצמו לא היה שותף לתכנון המתווה מול נציבות האו"ם לפליטים.

"לא ניהלתי את המושא ומתן עם האו"ם. מי שניהל זו המועצה לביטון לאומי, בידיעה ובהסכמה של ראש הממשלה", אמר דרעי. "הטעות הייתה שלא התנהלו נכון מול שרי הממשלה ומול הליכודה ולא שיתפו אותם", הוסיף.

דרעי אמר עוד כי "יש מדינה שלישית נוספת שמוכנה לקבל את המסתננים, גם שלא מרצונם. אנחנו מקווים שבג"ץ לא יעכב אותנו. אם לא יהיה פתרון, נחוקק חוק חדש עם פסקת ההתגברות, זה יפתור את העניין".

שר הפנים דיבר על הפתרון הקודם שבו היה מעוניין: "מצאנו שתי מדינות שלישיות שהסכימו לקבל את המסתננים ובית המשפט לצערי עיכב את זה למעלה משנתיים עד שהוא נתן את האוקיי לפני שלושה חודשים. נתנו להם מענק יפה של כמה אלפי דולרים, שלחנו אותם למדינות בטוחות יותר מהמדינות שלהם. קלטנו אותם מאוד יפה במשך עשר שנים – הגיע הזמן לעזור לתושבי דרום תל אביב. עניי עירך קודמים".

לדברי דרעי, לאחר שרואנדה חזרה בה ממההסכם, לא היה מנוס אלא לתמוך במתווה שהאו"ם הציע: "מה שתכננו לא התאפשר. ולכן כשבאה ההצעה של האו"ם,  שהם מוכנים לקבל חצי ושיישארו חצי, הסכמנו - למרות התקדים שנותנים אשרה ארעית לחצי מהם".

על מצבה הפוליטי של מפלגתו, אמר יו"ר ש"ס כי "אין עוד מפלגה שעובדת כל כך קשה לטובת הציבור שלה וכמובן שגם לכלל ישראל. שואלים אותי למה אני מתנגד להורדת אחוז החסימה כי אנחנו בקושי מגרדים את אחוז החסימה בסקרים. אני רגוע. אנחנו מכירים את השטח. אין עוד מפלגה שמביאה כל כך הרבה אנשים לכנסים. אני מעאיך שנביא יותר משבעה מנדטים". 

דרעי הוסיף כי "ביום שש"ס תיעלם חס וחלילה, אוי ואבוי לכל המפעלים הגדולים שבנינו -עולם התורה הספרדי והעולם הסוציאלי. מי יילחם בממשלה שהכספים יילכו למוחלשים?".

הפופולריים