זנדברג על נשיא הונדורס: "השרה רגב צריכה להודות לנו שהצלנו אותה ממבוכה"

זנדברג: "הצלנו את השרה רגב ממצב של מבוכה"

יו"ר מרצ התייחסה בכאן רשת ב' לביטול הגעתו של חואן אורלנדו הרננדס לטקס המשואות, ואמרה כי "זה לא היה מכבד את ישראל". על סרטון הצלפים בעזה אמרה: "השליטה באוכלוסיה אזרחית יוצרת מצבים בלתי אפשריים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר מרצ תמר זנדברג
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, התייחסה הבוקר (שלישי) לביטול הגעתו של נשיא הונדורס לטקס הדלקת המשואות בחגיגות יום עצמאות ה-70 למדינת ישראל, ואמרה: "הצלנו את שרת התרבות מירי רגב ואת כל מדינת ישראל ממבוכה". את הדברים אמרה זנדברג בראיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב'.

"זה באמת מצב שאם הוא לא היה מצחיק, הוא היה עצוב", הוסיפה יו"ר מרצ והתייחסה לביקורת של רגב נגדה: "יש אנשים כמו שרת התרבות שחושבים שהטקס שלהם. אם היינו רואים נשיא שחשוד בזיוף בחירות, ושולח כוחות משטרה וצבא לרדוף אחרי עיתונאים ואנשי אופוזיציה, אומר 'לתפארת מדינת ישראל' דווקא בטקס ה-70 למדינה - זה לא היה מכבד את ישראל".

האזינו לראיון המלא עם יו"ר מרצ תמר זנדברג:

עוד לפני הודעת משרד החוץ כי נשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדס, לא יגיע לישראל ביום העצמאות, התייחסה אתמול השרה רגב לביקורת נגד הגעתו ואמרה: "אם נשיא הונדורס יחליט לא להגיע לאור ההשמצות של החברים מהאופוזיציה, ובראשם תמר זנדברג, זה מכוער. זה מראה שהאופוזיציה חברה עם ארוגני ה-BDS נגד מדינת ישראל כדי לכבות את המשואה. האופוזיציה איננה מבינה את ההשלכות ואת עוצמת הפגיעה בקשרי החוץ של מדינת ישראל".

אתמול הגיב בכיר במשרד החוץ לביקורת על הגעתו של הרננדס ואמר: "להציג את הדלקת המשואות של נשיא הונדורס כגימיק - חוטאת לאמת. יש פה מנהיג של מדינה ידידותית, והוא שידרג את היחסים עם ישראל והמרכז לשיתוף פעולה בינלאומי (מש"ב), סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל, בצורה משמעותית".

בפנייתה לשרת התרבות, מיד לאחר ההודעה על הגעתו של הרננדס בשבוע שעבר, נימקה זנדברג את הפרות זכויות האדם במדינה, וציינה כי "לפי דיווחים, אנשי המשטרה האזרחית והצבא בהונדורס היו מעורבים בעינויים, באיומים ובהוצאה להורג ללא משפט של עיתונאים ופעילי אופוזיציה. בפרט, המשטרה הצבאית והצבא היו מעורבים בחטיפה ובאונס – הכול תחת חסינות מלאה, לה הם זוכים ממערכת המשפט המושחתת במדינה".

בראיון לכאן רשת ב' התייחסה יו"ר מרצ גם לסרטון שהתפרסם אתמול, ובו מתועד חייל צה"ל יורה בפלסטיני, שהתקרב לגדר המערכת ברצועת עזה - ולכאורה לא היווה סיכון, לקול קריאות שמחה של חבריו. "השליטה הצבאית על אוכלוסיה אזרחית מביאה את החיילים ואת הוראות הפתיחה למצבים בלתי אפשריים", אמר זנדברג. לצד זאת ציינה כי "יתכן שדווקא בסרטון הזה ראינו הקפדה על נהלי הפתיחה באש".

הפופולריים