בנט על הפעילות בסוריה: "מטפלים גם בראש התמנון, לא רק בזרועות"

בנט על הפעילות בסוריה: "מטפלים בראש התמנון"

יו"ר הבית היהודי אמר בראיון לכאן רשת ב' ברקע המתיחות כי "בעבר לא הייתי שבע רצון מההכנות הביטחוניות, היום אני חושב שישראל עושה כל מה שצריך כדי להתמודד עם איראן". על חוק עוקף בג"ץ: "לא פוסל אפשרות לבחירות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאס 90

שר החינוך וחבר הקבינט נפתלי בנט התייחס הבוקר (ראשון) למתיחות בצפון ואמר כי "אנחנו ערוכים לכל אחד מהתרחישים". בראיון לתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב' בעקבות התקיפה בסוריה אמר בנט: "ישראל שומרת על חופש פעולה בגבולותיה, לא נתפשר על פחות מזה ולא נאפשר התפשטות של איראן בסוריה. ישראל היא לא מגרש משחקים ואנחנו מטפלים גם בראש התמנון ולא רק בזרועות".

האזינו לראיון המלא עם נפתלי בנט:

"אנחנו יציבים בתפיסה שלנו - איראן לא תתבסס בסוריה בפן הצבאי של הדברים", אמר בנט. "אני יכול להגיד שבעוד שבעבר לא הייתי שבע רצון מההכנות הביטחוניות שלנו, היום אני חושב שישראל עושה את כל מה שצריך בשביל להתמודד עם איראן ועם ההשלכות של ההתמודדות הזו".

בסוף השבוע תקפו ארצות הברית, בריטניה וצרפת כמה יעדים בסוריה, בעקבות התקיפה הכימית של משטר אסד בעיירה דומא שבפרברי דמשק בשבוע שעבר, ובה נהרגו 150 בני אדם. במהלך התקיפה שוגרו לפחות 100 טילי טומהוק לשלושה אתרים בסוריה.

בתחילת השבוע שעבר נהרגו 14 בני אדם, ובהם חיילים בצבא איראן, בתקיפה אווירית על בסיס חיל האוויר הסורי בחומס. הבסיס שהותקף, T-4, הוא אותו המתקן ממנו יצא המל"ט האיראני לעבר ישראל לפני כחודשיים. תקיפה זו יוחסה לישראל. 

בנט על החוק לעקיפת בג"ץ: "נתמוך בכל גרסה שנתניהו יביא"

יו"ר הבית היהודי הגיב גם למשבר בקואליציה סביב פסקת ההתגברות - חוק המאפשר לפסול חוקים שבוטלו בידי בג"ץ. "אנחנו מבינים שב-30 השנים האחרונות מערך הכוחות בין בית המשפט לממשלה יצא מאיזון. צריך לראות האם ראש הממשלה רוצה בחירות מוקדמות אני לא פוסל את האפשרות".

לדבריו, "אני הופתעתי שראש הממשלה הלך עם הגרסא הכי רדיקילית של החוק, כי במשך עשרות בשנים הוא לא אפשר לשנות את אותו האיזון, עכשיו הוא תפס את העמדה הכי קיצונית. נתמוך בכל גירסה שראש הממשלה יביא".

הפופולריים