מהמלכה אליזבת ועד פוטין: מנהיגי העולם מברכים את ישראל לחגיגות ה-70

מאליזבת ועד פוטין: בעולם מברכים את ישראל

שלל איגרות ברכה הגיעו אל ביתו של נשיא המדינה ראובן ריבלין. טראמפ כתב: "נמשיך לעמוד לצדכם, כפי שעשינו בשבעת העשורים האחרונים". פוטין: "היחסים בין המדינות מצוינים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין ונתניהו
צילום: צילום: חיים צח, פלאש 90

לרגל חגיגות יום עצמאותה ה-70 של מדינת ישראל, הגיעו היום (חמישי) שלל איגרות ברכה נרגשות מאת מנהיגי העולם אל בית נשיא המדינה ראובן ריבלין. ברשימת המברכים המכובדת נמצאים, בין השאר, מלכת בריטניה, נשיא רוסיה, נשיא גרמניה, וכמובן נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

70 שנה? לך תזכור! | כאן בודקים מה אתם יודעים על מעמדנו בעולם

"הנשיא טרומן דיבר רבות על הגאווה שחש כאשר תמך בהקמת מדינת ישראל", כתב טראמפ בברכתו. "כפי שהצהרתי בעבר, הכרזתי על העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים היא אחד מרגעי הגאווה שלי כנשיא ארצות הברית - מעבר שהיה צריך להיעשות מזמן. מחויבותנו לביטחון ישראל איתנה ובלתי ניתנת לערעור ונמשיך לעמוד לצדכם כפי שעשינו בשבעת העשורים האחרונים. אני מקווה להוסיף ולהעמיק את הידידות ההיסטורית בינינו, ולחזות בשגשוגה של ישראל".

מלכת בריטניה המלכה אליזבת כתבה באיגרת הברכה: "לעונג הוא לי לברך אתכם בברכות חמות לרגל חגיגות יום העצמאות. איחולים חמים לאושרם ושמחתם של אזרחי ישראל כולם בשנה הקרובה".

גם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שלח ברכה, וזאת על אף המתיחות ביחסי המדינות בתקופה האחרונה, בעקבות האירועים בסוריה. "איחולי הכנים לרגל אירועי חגיגות ה-70 להכרזת העצמאות של מדינת ישראל", כתב.

פוטין גם התייחס מפורשות ליחסים בין רוסיה לישראל: "ברצוני לציין את היחסים המצוינים השוררים בין המדינות, אני סמוך ובטוח שיחד נמשיך לפתח שיח בילטרלי ושיתוף פעולה פורה בכלכלה, מדע, טכנולוגיה וסיוע הומניטרי למען עמינו, ולמען חיזוק השלום היציבות והבטחון במזרח התיכון".

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש כתב: "האומות המאוחדות מועשרת על ידי גיוון חבריה, ומשימתנו מחוזקת כאשר אנו מתאחדים על מנת לחזק את הערכים המעוגנים ביסודנו. בזמנים אלו של אתגרים בינלאומיים, אך פוטנציאל עצום, ערכים אלו הם המחברים בינינו".

נשיא גרמניה פרנק וולטר שטיינמאייר בירך: "ישראל חוגגת 70 שנות עצמאות ואנו חוגגים עמה. הפיוס והשותפות עם ישראל המגשרים על התהום שנפערה בהיסטוריה שלנו היו והינם דבר מופלא, עבורנו הגרמנים, זו מתנה מחד ואחריות מאידך הנותרת בעיניה. לא נשכח זאת ונתרום את חלקנו למען עתיד טוב לישראל ויחסי אמון בין הגרמנים לישראלים. לך כבוד הנשיא, לרעייתך ולכל אזרחיות ואזרחי ישראל אני שולח את ברכותיי הלבביות, גם בשם בני ארצי".

הפופולריים