ארדן במכתב לנטלי פורטמן: מושפעת מתעמולה שקרית של חמאס

ארדן לנטלי פורטמן: "מושפעת מתעמולה של חמאס"
השר הסביר במכתב כי חמאס משתמש בהפגנות האלו כדי לבצע פיגועי טרור והתייחס לתפקידה בסרט Star Wars: "אל תתני לצד האפל לנצח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר גלעד ארדן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר גלעד ארדן שלח היום (שישי) מכתב לשחקנית והבמאית נטלי פורטמן, שנולדה בישראל, ובו הסביר לה כי היא נסמכת על "תעמולה שקרית של חמאס", וקרא לה להגיע לסיור בסמוך לגבול רצועת עזה. "חמאס משתמש ב'הפגנות' האלו כדי לבצע פיגועי טרור", כתב ארדן.

 השר ציין כי "חמאס מנצל באופן ציני נשים וילדים בתור פיתיונות ומגנים אנושים" והוסיף: "מטרת הקמפיין הזה, כמו קמפיינים אחרים של תנועת ה-BDS היא השמדתה של מדינת ישראל. כל אלו שמאמינים בזכותה של ישראל להתקיים ולהגן על עצמה במאבק נגד טרור צריכים לעמוד ביחד נגד קמפיין הדה לגיטימציה הזה".

ארדן התייחס גם לתפקידה בסרט Star Wars: "המטרה של הטרור היא להשפיע על התודעה. לגרום לעולם לחשוב שטרוריסטים הם לוחמי צדק, ושרוצחים הם רודפי חופש. אני קורא לך לא לעשות את הטעות הזו. אנאקין סקייווקר, דמות שמוכרת לך היטב ממלחמת הכוכבים, עבר תהליך דומה. הוא התחיל להאמין שאבירי הג'דיי הם הרעים ושאנשי הצד האפל הם מגיניה של הדמוקרטיה. אני קורא לך, אל תתני לצד האפל לנצח".

הבוקר פורסם כי קרן פרס בראשית ביטלה את טקס הענקת הפרס השנתי שלה לשחקנית לאחר שזו הודיעה כי תסרב לבוא לישראל לקבלו. פורטמן הודיעה כי הארועים האחרונים בישראל גרמו לה לצער רב וכי היא אינה חשה בנוח להשתתף בארועים פומביים בישראל.

הכוכבת לא פירטה באלו ארועים מדובר אולם סביר שהיא התייחסה לתקריות בגבול ברצועת עזה. פרס קרן בראשית הוא בסך מיליון דולרים ונחשב לאחד היוקרתיים ביותר בעולם היהודי. קרן פרס בראשית הביעה צער על החלטתה של פורטמן ומסרה כי החליטה לבטל את טקס הענקת הפרס כדי להמנע מפוליטיזציה של האירוע.

הפופולריים