משפחת גולדין: "החזרת גופת אל-בטש לעזה - ניצחון של חמאס על נתניהו"

"החזרת גופת אל-בטש לעזה - כישלון של נתניהו"

על רקע הכנסתה הצפויה לעזה של גופת מהנדס חמאס, שחוסל במלזיה, בני משפחתו של סגן הדר גולדין תקפו בחריפות את רה"מ ושר הביטחון: "ההנהגה המצרית עשתה זובור על נתניהו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפחת גולדין
צילום: צילום: פלאש 90

משפחת גולדין תקפה היום (רביעי) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן, על רקע ההבאה הצפויה לעזה של גופת פאדי אל-בטש, מהנדס חמאס שחוסל בסוף השבוע האחרון במלזיה. מהמשפחה נמסר כי "כניסת גופת אל-בטש לעזה היא כישלון מהדהד של נתניהו, ליברמן ומתווך השבויים והנעדרים ירון בלום. איבדנו את האמון בהם".

העברת גופתו של אל-בטש מבית החולים למסגד במלזיה:


עוד נמסר ממשפחתו של סגן הדר גולדין כי "ההלווייה של פעיל חמאס תהפוך לאירוע תודעתי ופסטיבל תקשורתי שיציג לפלסטינים, לכל העולם הערבי ולכל הקהילייה הבינלאומית את הניצחון של יחיא סינוואר על בנימין נתניהו.

"זהו עוד ניצחון של חמאס מול ממשלת ישראל ומי שמוביל אותה בשדה המדיני והביטחוני - נתניהו וליברמן. האכזבה הכי קשה שלנו היא מכך שהתברר לנו בצורה הכי בהירה שאורון שאול, הדר גולדין, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד לא נמצאים בראש סדר העדיפויות של ראש הממשלה ושר הביטחון".

על המתאם ירון בלום אמרו בני משפחת גולדין: "נוכחנו לדעת שלמתאם הנוכחי אין את המעמד מול נתניהו וליברמן כדי להשיב את החיילים והאזרחים מעזה.למרות שאנחנו מאמינים בכנות שירון באמת רוצה להחזיר את הדר ואורון הביתה, אנחנו הבנו שהוא פשוט לא יכול".

לאה גולדין הגדירה את הבאת אל-בטש לקבורה בעזה בתיווך מצרי, כ"זובור של ההנהגה המצרית על נתניהו". היא הוסיפה כי "ככל שידוע לנו, נתניהו והגורמים הכפופים לו במשרד ראש הממשלה ובמשרד החוץ, כלל לא פעלו בעניין כניסת גופת המחבל אל בטאש מול הרשות הפלסטינית".

אביו של המהנדס אמר כי גופת בנו תוטס היום ממלזיה למצרים בסביבות השעה 14:00, ומשם תועבר לרצועת עזה לקבורה. לדבריו, המידע מתבסס על דברים שמסר השגריר הפלסטיני במלזיה לכלי תקשורת. גופתו של אל-בטש כבר יצאה מבית החולים בבירת מלזיה, והועברה למסגד שבו שימש כאימאם לתפילה לעילוי נשמתו. משם היא צפויה להילקח לשדה התעופה.

ברקע הביקורת של משפחת גולדין על ממשלת ישראל, משפחתו של אברה מנגיסטו נפגשה היום עם נתניהו, במעונו בירושלים. הפגישה בין הצדדים התקיימה שלושה שבועות וחצי אחרי שהמשפחה  הקימה מאהל המחאה סמוך למעון ראש הממשלה. אילן, אחיו של אברה, אמר שבני המשפחה לא יחדלו ממאבקם עד שאברה יחזור לישראל.

הפופולריים