בני משפחת מנגיסטו נפגשו עם נתניהו: "הוא אמר שיש התפתחויות"

משפחת מנגיסטו נפגשה עם רה"מ: "יש התפתחויות"
אילן, אחיו של אברה, אמר לאחר הפגישה: "נמשיך במאבק עד שהוא ישוב ולא נעזוב את מאהל המחאה ליד בית רה"מ". דוד מידן, לשעבר מתאם השבויים והנעדרים של הממשלה: "לא תמיד אפשר לספר מה עושים. יש דברים מאחורי הקלעים שהשתיקה עוזרת להם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ובני משפחת מנגיסטו
צילום:

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומתאם השבויים והנעדרים ירון בלום, נפגשו היום (רביעי) עם בני משפחת מנגיסטו. הפגישה התקיימה כחלק מהקשר השוטף שמקיים ראש הממשלה עם משפחות החיילים והאזרחים המוחזקים בידי חמאס. לדברי המשפחה, נתניהו אמר להם כי ישנן התפתחויות בנושא.

במסגרת הפגישה, עדכן נתניהו את בני המשפחה על המאמצים הדיפלומטיים והחשאיים שנעשים במטרה להשיב את חיילי צה"ל והאזרחים משבי חמאס. ראש הממשלה הציג למשפחת מנגיסטו את הפעולות של מתאם השבויים והנעדרים וצוותו, המורכב מנציגי זרועות הביטחון, הפועלים על מנת לממש מטרה זו. נתניהו הביע את כאבו והבנתו למצוקה של המשפחה והבטיח לפעול בכל המישורים כדי להחזיר את אברה בחזרה לחיק משפחתו.

בני המשפחה שיתפו את ראש הממשלה בסבלם המתמשך וביקשו ממנו להרבות בהתבטאויות פומביות על המקרה, נוכח הטרגדיה ההומניטרית הגלומה בו. הוריו של אברה הדגישו כי מדובר בצעיר ישראלי לא בריא בנפשו, שחצה את הגדר לעזה מבלי להיות מודע לכך והוא מוחזק כעת בידי החמאס.

המשפחה ביקשה מראש הממשלה שיעלה את המקרה ההומניטרי של אברה בכל הזדמנות במגעיו בארץ ובעולם. בני המשפחה ציינו עוד שאינם מרגישים כל לחץ או סיוע מארגוני זכויות אדם הבינלאומיים למרות שזה מקרה מובהק של הפרת זכותו הבסיסית של אזרח לחירות.

האזינו לראיון עם דוד מידן בכאן רשת ב':

אילן מנגיסטו, אחיו של אברה, אמר לאחר הפגישה כי "בפגישה עם ראש הממשלה עדכנו אותו בכך שיש התפתחויות חדשות בעניינו. אבל אנחנו נמשיך במאבק עד שישוב ולא נעזוב את מאהל המחאה ליד בית ראש הממשלה". הוא הוסיף: "דרשנו מראש הממשלה לערב גורמים הומניטאריים כדי שיסייעו לנו לקבל מידע על אברה ויסייעו להשבתו".

בני משפחת מנגיסטו מסרו בתום הפגישה כי "הצגנו את כאבנו ודרישותינו ומצאנו אצל ראש הממשלה אוזן קשבת". המשפחה הדגישה כי במהלך הפגישה קיבלה אוזן קשבת מנתניהו, שהפגין גישה פתוחה ואנושית: "ראש הממשלה הבטיח לעשות הכל כדי להביא לפתרון הטרגדיה האנושית של אברה שמוחזק בעזה כבר למעלה משלוש וחצי שנים ולהביא לשחרורו. המשפחה מודה על התמיכה הציבורית במאבקה ובטוחה שתמיכה זו רק תמשיך ותגדל עד שאברה יחזור הביתה".

דוד מידן, לשעבר מתאם השבויים והנעדרים בממשלה, אמר בראיון בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', כי "יש עיסוק אינטנסיבי בהחזרה של אזרחים, חיילים וגופות. יש מודעות להבדל בין חייל חי שנופל בשבי לבין גופות. אבל ההתעסקות היא בכל הנושאים".

מידן המשיך ואמר: "מהניסיון שלי, המדינה משקיעה מאמצים גדולים. זה דברים שלא מקובלים בעולם. הבעיה היא שלא תמיד רואים תוצאות ולא תמיד אפשר לספר מה עושים. יש דברים מאחורי הקלעים שהשתיקה עוזרת להם. הציבור לא מודע לכך ומצפה לתוצאה הסופית. האתגר הוא קשה, בעיקר כשמתמודדים מול לקוח לא קל שאין לו עכבות מוסריות ושאינו שומר על חוק בינלאומי".

הפופולריים