פרשות נתניהו: המשטרה החלה בהשלמות חקירה בתיקים 1000 ו-2000

המשטרה החלה בהשלמות חקירה בתיקים 1000 ו-2000

פרסום ראשון: הפרקליטות ביקשה מהמשטרה הליכי חקירה נוספים. זאת, בעקבות עדויותיהם של עדי המדינה בפרשות השונות, ובהם ניר חפץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו במשרד רה"מ
צילום: צילום: הדס פארוש, פלאש 90

פרקליטות המדינה הגישה בקשה רשמית למשטרה לבצע השלמות חקירות בתיקים 1000 ו-2000, וזו כבר החלה לבצע את ההשלמות ולגבות עדויות בפרשה. כך פורסם הערב (רביעי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

הבקשה הוגשה בעקבות עדויותיהם של עדי המדינה בפרשות השונות. לפני כחודשיים העבירה המשטרה את סיכומי החקירות, וקבעה כי יש להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין שוחד בתיקים 1000 ו-2000. כעת, לפני שהפרקליטות תקבל את החלטתה בעניין, ביקשה השלמות חקירה מהמשטרה.

הבקשה הזו מגיעה בין השאר על רקע עדותו של עד המדינה, יועץ התקשורת של משפחת נתניהו לשעבר, ניר חפץ, שטען בעדותו כי היו אנשים נוספים שנתנו לזוג נתניהו מתנות פרט ארנון מילצ'ן או ג'יימס פאקר, וכי היו לזוג מגעים דומים עם גורמים נוספים. הטענות האלה מעלות חשד בפרקליטות כי גם בתיק 2000, שבו מעורב מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, עולה שאלה אם היו מקרים דומים בעבר.

לפני כחודשיים וחצי קבעה המשטרה כי נמצאו ראיות להעמיד לדין את נתניהו בגין שוחד בתיקים 1000 ו-2000. בנוסף לכך, קבעה המשטרה, יש להעמיד לדין בגין שוחד גם את מילצ'ן ומו"ל ידיעות אחרונות מוזס. יו"ר יש עתיד יאיר לפיד נתן עדות מכריעה בחקירות, וייתכן כי ישמש עד תביעה נגדו. ראש הממשלה התייחס להתפתחויות הדרמטיות ואמר כי "להמלצות אין מעמד במשטר דמוקרטי".

תיק 1000 כולל חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי נתניהו בכל הנוגע למערכת יחסיו עם מילצ'ן ואיש העסקים האוסטרלי פאקר, אשר העניקו לו במהלך השנים, טובות הנאה מסוגים שונים.

תיק 2000, הנוגע לידיעות אחרונות, כולל החשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי ראש הממשלה ועל ידי מו"ל עיתון ידיעות אחרונות ובעל השליטה בעיתון מוזס, בכל הנוגע למערכת יחסים ביניהם סביב בלימת התעצמותו של עיתון "ישראל היום" באמצעות חקיקה ודרכים אחרות.

הפופולריים