טראמפ: "ייתכן שאבוא לפתיחת השגרירות בירושלים"

טראמפ: "ייתכן שאבוא לפתיחת השגרירות בירושלים"

במסיבת עיתונאים בבית הלבן עם קנצלרית גרמניה, אמר נשיא ארה"ב כי הוא "מאוד גאה בהעברת השגרירות לירושלים", ורמז לכך שאולי יצטרף למשלחת האמריקנית שתגיע לטקס הפתיחה בחודש הבא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ במסיבת העיתונאים
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ערך היום (שישי) מסיבת עיתונאים משותפת עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, בבית הלבן. במהלך מסיבת העיתונאים התייחס טראמפ לפתיחה של השגרירות האמריקנית בירושלים, שצפויה להתקיים בטקס ב-14 במאי, ואמר כי ייתכן שיגיע לטקס.

"ייתכן שאבוא לפתיחת השגרירות בירושלים", אמר טראמפ. "אני מאוד גאה בכך. נשיאים רבים הבטיחו להעביר את השגרירות, ולא עשו זאת".

עד כה, בירושלים לא התקבלה הודעה רשמית מהבית הלבן לגבי זהות האישים שיגיעו לטקס פתיחת השגרירות בירושלים. לצד זאת, ההערכות הן כי תגיע משלחת גדולה של מאות אנשים, ביניהם יהיו גם בתו של הנשיא טראמפ, איוונקה, ובעלה ויועצו של נשיא ארצות הברית ג'ארד קושנר. לאחרונה דווח גם כי ייתכן ששר החוץ האמריקני הנכנס מייק פומפאו יגיע לטקס.

במסיבת העיתונאים עם מרקל, טראמפ התייחס גם לסוגיה האיראנית ולהסכם הגרעין. "המשטר האיראני מפיץ אלימות וכאוס במזרח התיכון. עלינו להבטיח שהמשטר הזה לא מתקרב לנשק גרעיני", אמר טראמפ.

נשיא ארצות הברית הוסיף כי " האיראנים לא ייצרו כלי נשק גרעיניים, אתם יכולים לקחת את האמירה הזו לבנק". על קוריאה הצפונית וההתקדמות הדיפלומטית בינה ובין שכנתה מדרום אמר טראמפ: "לא נחזור על הטעויות של ממשלי העבר. לחץ מקסימלי על קוריאה הצפונית יימשך עד שהיא תתפרק מנשק גרעיני".

הפופולריים