נשיא רומניה דורש מראש הממשלה להתפטר בשל העברת השגרירות לירושלים

נשיא רומניה לראש הממשלה: התפטרי בגלל ירושלים

לדברי קלאוס יוהאניס, ויוריקה דנצ'ילה לא התייעצה עימו לגבי ביקורה בישראל בשבוע שעבר, על אף שההחלטה לגבי המהלך - שלו. ראש הממשלה אמרה מצדה, שהמזכר שנחתם לגבי העברת השגרירות הוא סודי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא רומניה קלאוס יוהאניס קרא אתמול (שישי) לראש הממשלה ויוריקה דנצ'ילה להתפטר, לאחר שהממשלה הרומנית אישרה בחשאי תוכנית להעברת השגרירות בישראל לירושלים. לטענתו, היא חרגה מסמכותה.

"דנצ'ילה לא מתמודדת היטב עם תפקידה כראש ממשלת רומניה, וכך הופכת את הממשלה למעמסה. אני קורא לה להתפטר", אמר.

לדבריו, ראש הממשלה לא התייעצה עימו לגבי ביקורה בישראל בשבוע שעבר, על אף שההחלטה לגבי העברת השגרירות היא בידיו. ראש הממשלה אמרה מצדה שהמזכר שנחתם לגבי העברת השגרירות הוא סודי.

עם זאת, משרד החוץ הישראלי דיווח כי נתניהו דן בכך עם דנצ'ילה במהלך פגישתם. "ראש הממשלה נתניהו הביע הערכה לממשלת רומניה על אישור הצעת ההחלטה להתנעת מהלכים להעברת שגרירות רומניה לירושלים", נכתב לאחר הפגישה.

יוהאניס אמר כי ירושלים איננה מוכרת כבירתה של ישראל בגלל דרישה מתחרה על ריבונות בירושלים מצד הפלסטינים, והעברת השגרירות עלולה להפר את החוק הבינלאומי. הנשיא הרומני לא יכול לפטר את ראש הממשלה, אך קריאתו יכולה לתת רוח גבית להצעת אי אמון. מנגד, כוחה הרב של מפלגתה של דנצ'ילה בפרלמנט מחליש את האפשרות שההצבעה תצליח.

הפופולריים