השר אקוניס: "דרישת נשיאת העליון בפסקת ההתגברות - חצופה"

אקוניס: "דרישת חיות בפסקת ההתגברות - חוצפה"

שר המדע והטכנולוגיה תקף בכאן רשת ב' את נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, ואמר כי מדובר ב"מתקפת צביעות". אקוניס: "המהפכה החוקתית - סכנה לדמוקרטיה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, אמר הבוקר (שני) כי דרישת נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, לרוב של 70 חברי כנסת על מנת להעביר את חוק עוקף בג"ץ (פסקת ההתגברות), היא "חוצפה".

בראיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', אמר אקוניס כי "מה שעושה נשיאת בית המשפט זו מתקפת צביעות. כאשר הנשיאה חיות מדברת על רוב של 70 חברי כנסת, זו דרישה חצופה".

שר המדע והטכנולוגיה אמר עוד כי "החוקים הללו שעליהם מתבססת המהפכה החוקתית שדורסת ברגל גסה את הרשות המחוקקת והמבצעת והופכת את הרשות השופטת לרשות יחידה, עברה גם היא ברוב רגיל. המהפכה החוקתית זו הסכנה לדמוקרטיה".

השר אקוניס הוסיף: "שמעתי שבג"ץ ידון הבוקר על הוראות הפתיחה באש. אני בתדהמה, זה הזוי ובזוי. מדוע בית המשפט לא דחה על הסף את העתירות של ארגוני השמאל החתרניים והמסוכנים? אני מכבד את בג"ץ ואני מקווה שהוא יכבד אותי".

אתמול נפגשה נשיאת בית המשפט העליון עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ועם שרת המשפטים, איילת שקד, במטרה לדון במתווה פסקת ההתגברות, שנועדה להגביל את כוחו של בית המשפט העליון. הפגישה יצאה אל הפועל בעיקר בשל עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי אחד מתנאי החקיקה הוא דיאלוג עם בג"ץ. חיות מתנגדת להצעה במתכונתה הנוכחית, אולם גורמים המעורים בעניין אומרים כי יש אפשרות לפשרה – דוגמת קביעה שהרוב שיידרש לחקיקה שתסתור פסק דין יהיה של 70 חברי כנסת.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בסביבת שקד האשימו את חיות בהדלפה מהפגישה. זאת לאחר שבתום הפגישה, השופט חנן מלצר פרסם בכלי התקשורת כי חיות הזהירה מפני החוק. בעקבות ההאשמות מסביבתה של שקד נגד חיות, נשיאת בית המשפט העליון הוציאה הודעה בו היא מכחישה כי היא קשורה להדלפות מהפגישה. בתגובה לפרסום, שקד הכחישה את הדברים.

הפופולריים