משחקי הכסף: איך פועל המימון הזר בישראל?

משחקי הכסף: איך פועל המימון הזר בישראל?

כשאנשים עם הרבה כסף משתמשים בו כדי לנסות להכתיב את המצב בארץ. הכירו את התורמים האמריקנים שמנסים להשפיע על מדיניות מבקשי המקלט בארץ הקודש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד הגירוש בירושלים
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

קן אברמוביץ' מארצות הברית הוא אחד מאותם מיליונרים שמתגוררים בארצות הברית, ומשם מנסים להשפיע על המדיניות בישראל באמצעים כלכליים. או בקצרה: מימון זר. קן מאמין שצריך לגרש מבקשי מקלט והוא עושה הכל כדי לקדם את האג'נדה הזו. הוא קבע סיור מודרך בדרום תל אביב עם תורמים פוטנציאליים, לצד פעילת השכונות מאי גולן. 

קן הוא גם יו"ר ידידי הליכוד בארצות הברית. הקרן שהוא חבר בה תרמה למאי גולן. הוא עצמו תורם לליכודניקים, ששמחים לשמוע את מה שיש לו להגיד. מדי פעם הוא גם נפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. אברמוביץ' ואשתו נירה תרמו לו 81,400 שקלים.

כמו קן, גם ג'ואי לואו מזרים לכאן כסף מארצות הברית, אך ג'ואי עושה לובינג אקטיבי נגד גירוש הפליטים.  כדי לפמפם את האג'נדה של לואו, הוקרנו בחודשים האחרונים בכמה מועדים מעין תכניות ראיונות באתר החדשות Ynet נגד הגירוש. הן אמנם נראו זהות למשדרים הרגילים באתר, אך אלה תכניות ממומנות. לואו שילם עבורן עשרות אלפי דולרים, וקיבל במסגרת עסקת התוכן השיווקי גם את העיתונאי אטילה שומפלבי, שנחשב מגיש קבוע באתר.

משחקי הכסף - סדרה חדשה החל מהיום בחדשות הערב בכאן 11

הפופולריים